enerji

Dünya

Rusya gazı kesince Avrupa'nın elektrik umudu rüzgar ve güneş oldu

Avrupa Birliği'nde rüzgar ve güneşin elektrik üretimindeki payı 2022 yılında yüzde 22,3'e çıkarak rekor seviyeye ulaştı ve ilk kez doğal gazı geride bıraktı.

Fizik

ABD Enerji Bakanlığı'ından Füzyon Enerjisi müjdesi

Politik açıklama ne kadar güvenilir bilinmez ama alternatif enerji konusunda ekonomi ve bilim dünyasını heyecanlandıran açıklama ABD Enerji Bakanlığı'ndan geldi

Yeniçağ

Klaros'taki enerjiyi hisseden pek çok insan var

Arkeolog Onur Zunal, İzmir'in Menemen ilçesindeki antik kenanet merkezi için "Burayı hala ziyaret edenler var. Klaros'taki enerjiye inanan pek çok insan var. Yurt içinden ve yurt dışından pek çok kişi var."...

Yeniçağ

Bir enerji simyacısı olabilir misiniz?

Doğum Tarihinize göre, enerjilendirme seviyenizi nasıl öğrenebilirsiniz? Cisimleri nasıl enerjilendirebilirsiniz? Okültizm Uzmanı yazarımız Ferda Ercan Uyulan yanıtlıyor:

Yeniçağ

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: Evrende sürekli dış kontrole ihtiyaç var

Evrende entropinin olduğunu ve sürekli dış kontrol olması gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Nevzat Tarhan “yoksa evren kontrolden çıkıyor" dedi.

Ruhsal

Strese girmemek için hayır demeyi öğrenmek gerekir

Karşı tarafı kırmamak için ‘hayır’ diyememek enerjiyi düşüren davranışların başında geldiği halde çoğu insan bu konuda zorlanıyor.

Yeniçağ

Vedik Astrolog Şebnem Ekşib: Bizim enerji alanlarımızı yönetirler

Numeroloji Uzmanı Şebnem Ekşib; Vedik Atroloji ve klasik astroloji ile arasındaki farklar, sayıların ve renklerin hayata etkilerini anlattı.

Yurt

Elektrik kullanımında rekor kırıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın açıklamasında göre 29 Haziran'da elektrik üretim ve kullanımı rekor seviyeye ulaştı.

Yeniçağ

Ara renklerin sağladığı enerjiler

Yazarımız Ferda Ercan Uyulan'ın kaleminden sıcak ve soğuk ara renklerin sağladığı enerji biçimlerine bakış.

Kültür Sanat

Çocuklar için enerji konulu resim yarışması

Aksa Elektrik’in Enerji Tasarrufu konulu Senin Enerjin Senin Resmin yarışması 7 Haziran’da başladı. 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik yarışmaya son başvuru tarihi 21 Haziran 2021.

Sağlık

Baharı enerjik geçirmenin 5 yolu ve 10 besini

Beslenme ve Diyet Uzmanı Deniz Uzunoğlu baharda zinde olmanın kurallarını sıraladı ve yorgunluğu yok edip, enerjik kılacak 10 gıda önerdi.

Yeniçağ

Kalbin Manyetik Gücü!

Kalp ve duygular arasındaki bağlantı, duygusal durumlara göre değişen, kalbin elektromanyetik alanının önemini göstermektedir. Yazarımız Ferda Ercan Uyulan'dan okuyun: