Xfiles

Ellis Silver: İnsan dünyalı olamaz!

ABD’li ekoloji uzmanı Ellis Silver, İnsanlar Dünyadan Değildir Kanıtların Bilimsel Değerlendirmesi kitabında pek çok biyolojik kanıt sunarak insanın bu dünyaya ait olmadığını iddia ediyor.

Ellis Silver: İnsan dünyalı olamaz!

Kimi araştırmacıların iddiasına göre insan bir uzaylı melezi. İddialara göre insan evrendeki başka türler tarafından geliştirildi ve uyumsuzluğu nedeni ile bu dünyaya sürüldü. Yani uzaylılar ile insanlar ortak bir yurdun çocukları. Yüzbinlerce yıl önce insanlar belki de güneş sistemine en yakın yıldız sistemi olan Alpha Centaurideki gezegenlerin birinde yaşadığı düşünülen başka türler tarafından melezlenerek dünyaya indiler.

Amerikalı ekolog Ellis Silver pek çok biyolojik kanıt sunduğunu belirterek insanın bu dünyaya ait olmadığını iddia ediyor.

İnsan’ın dünya için uyumsuz bir canlı olduğu, hatta yeryüzünün hiç sevmeyen hatta ondan nefret eden tarzda ona hoyrat bir şekilde davranan bir tür olduğu pek çok ekolojistin üzerinde birleştiği bir tezdir. Bunun nedeni konusunda çok çeşitli siyasi, sosyolojik ve antropolojik tez ortaya atıldı. Ama bunların hiçbiri insanın bu davranışlarının arka planındaki itkiye yönelik ikna edici bir açıklama sunmuyor. İnsanın dünyanın yabancısı olduğunu söyleyen bazı tezler de mevcut.  Bu iddiayı ortaya koyan bir araştırmacı daha da ileri gidiyor tüm bu teorileri de değiştirecek bir iddia geliştiriyor insan zaten bu dünyada evrimleşmedi ya da insan bu dünyaya ait bir canlı türü değildir. Bu iddialarına da en güçlü dayanaklardan birini evrim teorisinde insanlar ile homindiler arasındaki ara halka boşluğu olarak ortaya koymakta, ama o iddialarına başka kanıtlar da getiriyor insan biyolojisinin evrim teorisinde iddia edilenlerle uyuşmayan bazı özelliklere sahip olduğunu söylüyor maymun yavrusu da dâhil yeryüzündeki memeliler içinde yavrusunun uzun bakım gerektirmesi, sadece insan türünde bel sorunlarının yaşanması insanın hayvandan evrimleştiği tezinin zayıf noktalarını oluşturmakta.

İddiaya dayanak teşkil eden şeylerden birisi de insanın yeryüzündeki tüm hayvanlardan çok daha zeki ve çok daha gelişmiş bir akla bununla uyumlu olarak da bir beyne sahip olmaları. Bunun sonucu olarak insan hiçbir hayvan türünün geliştiremeyeceği teknolojiler kullanıp bu tarz bir uygarlık inşa etti.

Dünyadaki hiçbir başka tür, böyle kısa zaman periyodlarında böyle eşsiz başarıları gerçekleştiremez. İlginçtir, dünyanın diğer türleriyle karşılaştırıldığında, ‘evrimimiz’ onlara oranla daha kısa. Evrim teorisini savunan bilim insanlarına göre ilk hominidin Dünya’da yürümesinden bu yana birkaç milyon yıl geçti Ve bu kadar kısa sürede çok hızlı evrimleşen hominid uzaya roket gönderecek bir teknolojik Kesinlikle bu, tüm zamanların en büyük bilimsel sorularından biridir: Neden sadece bizim türümüz bu denli gelişmiş bir teknolojik zekâ düzeyinde ortaya çıktı?

İnsanın Evi Dünya Değil

Pek çok bilim adamı, insanların zekâlarına karşılık fiziki yapısının hayvanlar gibi doğaya adapte olup onlar gibi doğayla bütünleşemediğinden doğada teknik aletleri olmadan yaşaması çok zor. Başka bir deyişle, söz konusu gezegenimiz olduğunda biz insanlar çok sınırlıyız.

Bütün bunlardan hareket eden ABD’li ekoloji uzmanı Dr. Ellis Silver, İnsanlar Dünyadan Değildir Kanıtların Bilimsel Değerlendirmesi başlıklı kitabında insanın bir hibrid tür olduğunu iddia ediyor. O dünyanın insan için bir yuva değil bir hapishane gezegeni olduğunu belirtiyor. Çünkü insanlar doğal olarak şiddet içeren bir tür gibi gözüküyor ve kendimize karşı düzgün davranmayı öğrenene kadar da burada bulunmaya mahkûmlar. Silver, uzaylıların insanları gezegenimize on binlerce yıl önce yerleştirdiğini söylüyor. Dr Silwer, gezegenin çoğunlukla insanların çoğunun ihtiyaçlarını karşılamakla birlikte bizi terk eden uzaylıların yanı sıra gezegendeki diğer türlerin de çıkarlarına hizmet etmediğini de söylüyor.

Ekolojist kitabında, insan ırkının “o bu dünyadan değil” olarak nitelenecek kusurları olduğunu yazıyor, “’İnsanoğlu, gezegendeki en gelişmiş tür. Ancak şaşırtıcı derecede uygunsuz ve Dünya’nın doğal ortamı için kötü donanımlı: Güneş ışığından zarar görebiliyor, doğal olarak yetişen gıdalar için güçlü bir hoşnutsuzluk, gülünç derecede yüksek kronik hastalık oranları ve daha fazlası. Ayrıca, bebeklerin kafalarının çok büyük olması ve kadınların doğum yapmalarının zor olması da garip bir durum, bu da anne ve bebeğin ölümüne neden olabilir. Bu anormallik gezegende yaşayan başka hiçbir türde bu problem yok diyor. Ona göre bu Dünya standartları için sıradışı bir durum.

Başka Bir Gezegende Evrildik

Ellis, insanların dünya standartları için kötü bir sırttan mustarip olabileceğini söylüyor, çünkü Mars gibi daha düşük ağırlıklı bir dünyada geliştik. Ayrıca, insanlar dünyada olduğu kadar güneşe maruz kalacak şekilde tasarlanmamıştır. Çünkü bir kertenkelenin aksine – bir iki haftadan fazla güneşlenemezler – güneş yanıkları olmadan birkaç saat güneşe maruz bırakılamazlar. “dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan Dünya’ya ait olmadığını hissetmektedir.” Diyen Ellis “Bu, (en azından benim için) insanlığın farklı bir gezegende evrimleşmiş olabileceğini ima ediyor ve buraya oldukça gelişmiş bir tür olarak getirilmiş olabiliriz.”

Ellise göre İnsan bu gezegene tahminen 60.000 ila 200.000 yıl önce Dünya’ya (tamamen evrimleşmiş Homo sapiens gibi) nakledilen bir uzaylı.

Kaynak: Ulus Başaran - yeryüzünden.net (Ancient Code sitesinden çeviri)

Yorumlar