Ruhsal

Gönül İlişkilerinde evliliği işaret eden 7 belirti

Sevgilinizle evliliğe giden yolda olup olmadığını gösteren 7 işaret!

Gönül İlişkilerinde evliliği işaret eden 7 belirti

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Özgenur Taşkın, bir gönül ilişkisinin evliliğe gidip gitmediğini anlamanın, muhabebetinizi daha da derinleştirmeniz gereketiğinin işaretlerine dikkat çekti:  

1. Gelecek planlarına ortaklık

Partnerinizin sizi gelecek planlarına dahil etmesi sizinle bir hayat planlıyor anlamına gelebilir. Bu durum ileriki süreçte evliliğe giden bir ilişkinin de habercisi olabilir.

2. Partneriniz ben değil biz dilini kullanması

Partnerinizin planları için biz kelimesini kullanması ve birinci tekil şahsı yapılan yeni planlarda kullanmaması oldukça önemli bir belirteçtir.

3. Arkadaşları ile aynı ortama sokması;

İş arkadaşları ya da yakın arkadaşları ile tanıştırması, sizi hayatının ciddi bir konumuna koyduğunun belirtisi olabilir.

4. Ailesiyle tanıştırması,

Bireyler genellikle sadece zaman geçirmek için birlikte oldukları kimseleri aileleriyle tanıştırmaz ve ailesinin sorularını yanıtlamak istemez. Partneriniz sizi ailesi ile tanıştırıyorsa, sizin ailenizi de tanımak istiyor olabilir. Aynı zamanda ailesi ile uyumunuzu gözlemlemek istiyor olabilir.

5. Baş başa daha sık vakit geçirmeye başladıysanız,

Partnerler baş başa daha sık vakit geçirmeye başladıysa, her plana arkadaşlarını dahil etmiyorsa, derin konulara girebiliyorsa bu ilişki yoğunlaşmaya başlamış demektir.

6. Yanınızda maskeli değil ise,

Sizin yanınızda duygusal zayıflıklarını açığa çıkarıyor ve maskeli bir tutum sergilemiyorsa, size karşı hassasiyetlerinden bahsediyorsa ideal bir ilişkinin yolunu izliyor olabilirsiniz.

7. Evlilik ile ilgili konular açıyorsa,

Partneriniz sizin evliliğe bakış açınızı öğrenmek istiyor olabilir, bu doğrudan evlilik istediğine dair bir belirti değildir. Fakat eğer sizin de evlilik hakkında olumlu düşünceleriniz varsa bu düşüncelerinizi paylaşmaktan kaçınmayın ve mutlaka partnerinizin düşüncelerini soruyor olun.

Yorumlar