Negatif Enerjiden Korunma Yolları

06 Aralık 2020 Pazar
Negatif Enerjiden Korunma Yolları
Negatif Enerjiden Korunma Yolları

Fizikte, enerji doğrudan doğruya gözlemlenemeyen fakat kendi konumundan hesaplanabilen fiziksel sistemin geniş, korunmuş bir özelliğidir. Enerji, fizikte temel önemdedir. Pek çok biçime girebilmesinden dolayı enerjinin kapsamlı bir tanımını yapmak imkansızdır ama en yaygın tanım şudur: Enerji, bir sistemin iş yapma kapasitesidir. Fizikte iş, kuvvetin yer değişim yönündeki bileşeninin etkisinin yer değiştirmeyle çarpımı olarak tanımlanır ve enerji, iş ile aynı birimle ölçülür.Fizikte, enerjinin önemi için bir sebep; enerjinin korunma özelliğidir. Enerjinin korunumu yasası şöyle söyler: Enerji ne yaratılabilir ne de yok edilebilir, sadece farklı biçimlere dönüştürülebilir. Enerjinin bir hacim alanı içerisindeki bütün biçimlerinin toplamı sadece o hacme giren ya da o hacimden çıkan enerji miktarı ile değiştirilebilir. Enerjinin önemi için diğer sebep; enerjinin alabileceği farklı biçimlerin sayısıdır.

İnsan vücudundaki hücreler birbiri ile elektrik sinyalleri ile haberleşir. Bu şekilde görevlerini yerine getirmeleri sağlanır. Yaşam enerjisi olarak adlandırılan bir tür enerjinin organizmalardan insan gözünün göremediği bir frekansta titreşen ışınlar tarzında yayılmasıyla oluşur. Hücrelerin birbiri ile etkileşimlerinde ortaya çıkan bu enerjiye auradır. İnsanların kendisini eğitmesi sonucu veya Kirlian fotoğrafçılığı ile incelenmesi mümkündür.

İnsanların ruh halleri de bir enerji alanı oluşturmaktadır; yaşanılan negatif duygular, negatif bir alan bırakmakta; pozitif duygular ise pozitif bir alan oluşturmaktadır. İnsanların hepsi bilinçaltı düzeyde birbiri ile etkileşimdedirler. Dolayısı ile bu etkileşim enerji yolu ile telepatik olarak birbirine karşı akış sağlamaktadır. Bazen karşılaştığınız tek bir kişi veya bir mekan bile enerjinizi çalabilir. Ben onları " ruh emiciler" olarak adlandırıyorum. Bu gibi durumlarda kendinizi koruma altına almalısınız.

Enerjinizi kaybetmeniz önce mutsuz, daha sonrasında ise hasta olmanıza sebep olacaktır.

Negatif enerjiden korunma yollarından biri bu ortamlardan uzak durmaktır. Lakin sosyalleşen ve gittikçe sıkıştırılarak toplumlaşan bizler, metrolarda, toplu konutlarda ve avm'lerde birbirimizi mutlu veya mutsuz etmeye devam ediyoruz. Bazen zorunluluk bazense alışkanlık sebebi ile bu durumu değiştirmekte zorlanabiliyoruz.

Negatif enerjiden korunma yollarından ikincisi ise, taşların enerjisinden faydalanmaktır. Özellikle enerjileri dönüştüren taşlar bu konuda oldukça faydalı olacaktır. Doğru taşı kullandığnızda enerjinizin çalınmasını engelleyebilir, stresinizi azaltabilir, topraklama yaparak fazla enerjinizi atabilir; hatta maruz kaldığınız negatif enerjileri, pozitif enerjiye dönüştürerek kullanabilirsiniz....

Havvanur İncekara - Mistikalem.com

Şifalı Taşlar Uzmanı
                                                                                                                   Karma&Spritüel Astrolog
                                                                                                             İncekarahavvanur@gmail.com
                                                                                                                   twitter : @havvanurincekar
                                                                                                 instagram: @havvanurincekara_sifali_taslar

                                                                                                   facebook: havvanurincekara.sifalitaslar