yoga

Yeniçağ

Yeni çağın yükselen trendi: Wim Hof Metodu

Wim Hof Metodu nedir? Wim Hof Metodunun temel özellikleri nelerdir? Buz Adam Wim Hof Kimdir? İşte Wim Hof Metodunun 7 temel özelliği: ,

Sağlık

Şifa bulayım diye pilates ve yoga yaparken sakat kalmayın

Pilates, yoga ve kontrolsüz yapılan egzersiz programları, yanlış veya aşırı uygulanması durumunda özellikle mevcut boyun ve bel sorunları olan kişiler için risk oluşturuyor.

Turizm

Iğdır'daki tuz mağarasında tanıtım yogası

Doğu Anadolu'nun en büyük tuz rezervlerinden olan Iğdır'daki Tuz Terapi Merkezi tanıtımı için eğitmen Eylem Sarıtaş, yerin 80 metre altında yoga yaptı.

Yeniçağ

Dubai çölünde dünya rekoru kıran yoga dersi

Emirates Grubu çalışanı, en çok milliyetten oluşan yoga dersi rekorunu kırarak Guinness Dünya Rekorları kitabına girmek için Dubai'ye akın etti. Gün batımındaki yoga dersine 144 farklı milliyetten Emirates çalışanı...

Yeniçağ

Yoga yapanların bilmesi gereken üç önemli nefes alma ilkesi

Doğru nefes almayı öğrenmek, meditasyon amaçlı yoga seanslarının temelini oluşturur. Yoga yaparken takip etmeniz gereken üç önemli nefes alma prensibi var

Yeniçağ

Yoga yapmanın 21 yararı

Yoganın faydaları nelerdir?

Yeniçağ

Yoga yüksek tansiyon ve kronik ağrıları azaltıyor

Yoga, kalp sağlığına katkı sağlar, kronik ağrıların azalmasına yardımcı olur. Stresi ve anksiyeteyi azaltır, nefesi düzenler, uyku kalitesini yükseltir ve sağlıklı yeme alışkanlıkları kazandırır.

Ruhsal

Uykusuzluğun 14 çeşidi var

Uyku düzensizliğinin 80 farklı türü vardır. Uyku düzensizlikleri içine giren insomnianın ise 14 farklı türü bulunuyor.

Yeniçağ

21 Haziran Dünya Yoga Günü kutlandı

Dünyanın her yanında 21 Haziran Dünya Yoga Günü nedeniyle Yoga etkinlikleri yapılırken, Hindistan'da ülke çapında yoğun ilgi gören yoga gösterileri yapıldı.

Yeniçağ

10 Adımda Yüz Yogası

Yüz yogası uzmanı Nihan Büyükaksu yüz yogası hakkında bilinmesi gereken önemli noktaları açıkladı. Çağatay Pekel'in fotoğrafları ile Aytaç Özkardaş Gozzi'nin haberini formsante dergisinden sizler için...

Yeniçağ

Sanatçılara özel 8 haftalık Art of Mind programı

Pandemiden etkilenen sanatçılara destek amacıyla hazırlanan Art of Mind programının eğitim kadrosunda 9 ülkeden 20 uzman yer alıyor.

Yaşam

Palandöken’de eklem sağlığı için yoga

Sunucu ve Yoga Eğitmeni Ece Vahapoğlu, Yapı Kredi Winter Escape festivalinde eklem sağlığına dikkat çekmek üzere Palandöken’de yoga yaptırdı.