Yeniçağ

Dubai çölünde dünya rekoru kıran yoga dersi

Emirates Grubu çalışanı, en çok milliyetten oluşan yoga dersi rekorunu kırarak Guinness Dünya Rekorları kitabına girmek için Dubai'ye akın etti. Gün batımındaki yoga dersine 144 farklı milliyetten Emirates çalışanı katıldı.

Dubai çölünde dünya rekoru kıran yoga dersi

En çok milliyetten oluşan yoga dersi  girişimi 110.000'den fazla çalışandan oluşan iş gücüne sahip Emirates Grubu içindeki zengin çeşitliliği gözler önüne serdi.

BAE ve daha geniş Orta Doğu ülkelerinin yanı sıra Şili, Peru, Meksika, Saint Kitts, Nevis, Honduras, Moğolistan, Tonga ve Bahamalar gibi çok uzak ülkelerin mensupları da etkinlikte yer aldı.

Emirates Grubu’nun markası olan Arabian Adventures tarafından yönetilen, geniş bir alanda yer alan Al Lisaili Kampı’nda yapılan etkinlik, dünya rekoru denemesini ilk kez çöle taşıdı.

Önceki rekor 2023 yılında New York'ta Birleşmiş Milletler genel merkezinin bahçesinde 135 farklı milletten kişiyle kırılmıştı.

Emirates Grubu İnsan Kaynakları Kıdemli Başkan Yardımcısı Oliver Grohmann “Bugün Emirates Grubu'nun çeşitliliğini kutluyoruz. Dubai; yaşamak, çalışmak ve yatırım yapmak için çekiciliğiyle dünya çapında tanınan, aranan bir seyahat noktası ve biz, gerçek anlamda çok uluslu, yerli bir şirketi temsil etmekten gurur duyuyoruz. Rekor kıran etkinliğimizde BAE vatandaşları ve Dubai’de yaşayan diğer milliyetlerin mensupları, Emirates Grubu içindeki çeşitli ülkeleri temsil etti. Etkinliğimize Emirates kabin ekibi, dnata havalimanı operasyon çalışanları, Arabian Adventures safari rehberleri, dnata Travel uzmanları ve çok daha fazlası dahil oldu. Bu etkinlik, kuruluşumuz bünyesinde bir sağlık kültürünü teşvik etmeye yönelik devam eden yolculuğumuzun bir parçası ve tüm Emirates Grubu çalışanlarının sağlığına verdiğimiz önemi ortaya koyuyor. 2024'te fitness ve sağlıklı yaşam konusundaki girişimlerimizi artıracağız." dedi.

Rekor kıran yoga dersi, aynı zamanda yoga uygulayıcısı olarak eğitim almış Emirates Grubu personeli tarafından gerçekleştirildi. Girişimde sağlıklı yaşam ön planda yer alırken; Emirates’in psikoloji birimindeki kıdemli danışmanı olan sertifikalı bir farkındalık öğretmeni de yeni yıl için sağlıklı bir zihniyeti teşvik etmek amacıyla sağlıklı yaşam seansı düzenledi. dnata Travel Grup ekibinin bir üyesi de genellikle meditasyon ve şifa ile ilişkilendirilen 'tongue drum' çalan bir meslektaşının yanında rahatlatıcı müzik sunmak için etkinlikte DJ'lik yapmak üzere sahneye çıktı.

Katılımcılar için oluşturulan sürdürülebilir yoga matları biyolojik olarak parçalanabilen mantardan yapılırken, Emirates'in sıfır atık taahhüdünün bir parçası olarak tüm personele yeniden kullanılabilir su şişeleri verildi.

Yorumlar