reklam

Medya ve Sinema-TV

Ferzan Özpetek kısa metrajlı reklam filmlerinden dolayı İtalya'da özel ödül aldı

İtalya'da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek, işletmelerin hikayesini anlattığı kısa metraj reklam filmlerinden dolayı Roma'da özel ödüle layık görüldü.

Turizm

Reklamcıların yeni hedefi oteller

Outdoor reklamlarını yaşam alanlarına taşımak isteyen reklamcıların gözde mekanlarından biri de oteller. Otel Reklamcılığı ile markaların yabancı ziyaretçilere daha kolay ulaşması hedefleniyor.

Medya ve Sinema-TV

Tarkan, Disney+ aleminde!

Disney+'nın Türkiye’deki marka yüzü Tarkan, rol aldığı yeni reklam filminde izleyiciyi bambaşka dünyaları keşfe davet ediyor.

Sağlık

Yanlış sağlık bilgisi, salgın kadar tehlikeli

Sağlık sorunlarıyla ilgili internet aramalarında yanlış bilgiler ve reklam amaçlı ürünler insanları yanıltabiliyor. Yanlış bilgiler insanları ciddi sıkıntıya sokabildiği gibi hayati riske de yol...

Turizm

Turizmde müşterileri yanıltıcı tanıtımlar arttı

Tatilde döneminde turizm tesislerinin tanıtımına yönelik reklamlar artarken tanıtımlarda aldatıcı ve yanıltıcı ifadelerin çoğaldığı da dikkat çekti.

Teknoloji

Türkiye Reklam Dikkat Araştırması sonuçları

Türkiye'de en çok reklam mobil oyun oynanırken izleniyor. En çok izlenen reklamlar ise duygusal içerikli videolar içerenler.

Güncel

MMA Türkiye'nin yeni yönetim kurulu ve başkanı belli oldu

Mobil Mecralar Araştırma ve Reklamcılık Derneği'nin yeni dönem idari kadrosu açıklandı, derneğin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Didem Namver oldu.

Kültür Sanat

Afiş Tasarımının Püf Noktaları

Afiş tasarlarken dikkat edilmesi gereken temel unsurlar nelerdir? Grafik tasarım yaparken nelere dikkat edilmeli?

Teknoloji

Reklam piyasasında dijital reklam oranı yüzde 70'e koşuyor

Dijital platformlara artan talep geleneksel platformların tahtını sarsıyor. 2024 yılına kadar dijital reklamların reklam piyasasının yüzde 70'ini oluşturacağı tahmin ediliyor.

Güncel

MIXX Avrupa 2021 ve IAB Avrupa Araştırma Ödülleri açıklandı

IAB Europe, MIXX Avrupa Ödülleri ve IAB Avrupa Araştırma Ödülleri kazananları açıkladı. MIXX Awards Europe 2021’de Türkiye'ye 12 ödül geldi.

Güncel

Effie Türkiye Reklam Etkinliği 2021 Ödülleri açıklandı

Effie Türkiye 2021’de verdikleri reklamlarla ödül kazanan markalar ödüllerine kavuştu

Teknoloji

Influencerlara özel Ticari Reklam Kılavuzu'nun püf noktaları

Sosyal Medya Etkileyicileri Tarafından Yapılan Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Hakkında Kılavuzu'u 5 adımda çok daha kolay anlayabilirsiniz.