rapor

Uzay

1950'li ve 60'lı yıllarda neden daha çok UFO vakası yaşandı

Pentagon'un UFO raporuna göre, 1950'li ve 60'lı yıllarda UFO gözlemlerindeki ani artış, gelişmiş ABD casus uçakları ve uzay teknolojisindeki testlerden kaynaklanıyor...

bilimsel

Buğday Derneği'den Gıda Krizini aşmak için öneriler

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Gizli Maliyetler ile Çözüm: Bütüne Bakmak ve Maliyetleri Azaltmak başlıklı iki ana bölümden oluşan Gıda Krizi Raporu hazırladı.

Teknoloji

GOOINN 2023 Yeni Nesil Medya Raporu

Yeni nesil medya, dijitalleşme ve bilgisayar teknolojisindeki yenilikler ile beraber akla gelebilecek çeşitli elektronik iletişim türleri için kullanılan kapsayıcı bir terim.

bilimsel

Yüz insandan 61’i gergin, 67’si stresli

Galatasaray Üniversitesi ve Institut du Bosphore işbirliği ile hazırlanan COVID-19 Pandemisi ve Akıl Sağlığı Raporuna göre insanların yarısının depresif bozukluk yaşadığı tespit edildi.

Dünya

2021 Sağlık ve İklim Değişikliği Geri Sayım Raporu

Lancet Sağlık ve İklim Değişikliği Geri Sayım Raporu'na göre, küresel ısınmanın sağlık üzerindeki etkileri 'hiç durmadan' artıyor

Yaşam

Boşanan Necati Şaşmaz ile Nagehan Kaşıkçı arasında rapor tartışması

Kurtlar Vadisi dizisinin Polat Alemdar karakteri ile ünlenen oyuncu Necati Şaşmaz ile eski Nagehan Kaşıkçı arasında ilginç bir tarışma yaşanıyor.

Dünya

Çin Koronavirüsün kökeni için yeni incelemeyi reddetti

Çin Hal Cumhuriyeti, Dünya Sağlık Örgütünün yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) kökenleri hakkında yeni bir soruşturma başlatılması yönündeki çağrılarını reddetti.

Yaşam

Yaban hayatı azaldıkça, salgın hastalıklar artıyor

Her yıl 22 Mayıs tarihi Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik günü olarak kutlanıyor ama buna rağmen yaban hayatı can çekişirkeni salgın hasatalıklar artıyor.

Teknoloji

MÜSİAD'ın Dijital Dönüşümün İş Süreçlerine Etkileri raporu açıklandı

Yapay zeka ekonomisinin 2030'da 15,7 trilyon dolar olması bekleniyor.

Yurt

TEDMEM okulların kademeli açılmasını öneriyor

Türk Eğitim Derneği’nin düşünce kuruluşu TEDMEM, "Okulları Yeniden Açmak: Ne Zaman, Kim İçin ve Nasıl" başlıklı raporunu açıkladı

Yurt

TMMOB Türkiye Hava Kirliliği Raporunu açıkladı

Türkiye'nin havası iddia edildiği kadar temizlendi mi? İşte Türkiye 2019 Hava Kirliliği Raporu'na göre en çok hava kirliliği yaşanan kentler.

Teknoloji

Türkiye Google'da en çok kredi aradı

Google Arama Trendleri’ne göre, koronavirüsten dolayı evde kaılnan günlerde Türkiye’de ihtiyaç kredisi, kredi başvurusu ve enflasyon aramaları yükselişe geçti.