hindistan

Dünya

Bazı ülkeler vatandaşlarına bu 4 ülkeye gitmeyin uyarısı yaptı:

Başta İngiltere, Fransa ve Hindistan olmak üzere dünya ülkeleri birbiri ardına vatandaşlarına İsrail, İran, Lübnan ve Filistin'e gitmemeleri konusunda uyarılar yaptıç

Dünya

Dünyada kaç dil var? Hangi ülkelerde daha fazla farklı dil konuşuluyor

Dünyada en çok farklı dilin konuşulduğu 10 ülkeler; Papua Yeni Gine, Endonezya, Nijerya, Hindistan, Brezilya, Meksika, Çin ve ABD... Peki hangi ülkede kaç farklı dil konuşuluyor?

Biyoloji

Kurbağanın üzerinde büyüyen bir mantar türü bulundu

Mantarlar genellikle canlı et üzerinde büyümezler. Bu nedenle bilim insanları, bir kurbağanın yan tarafında büyüyen bir mantar gördüklerinde oldukça şaşırdılar.

Güncel

Hindistan 2023 Kriket Dünya Kupası'na hazırlanıyor. İşte dünya kriket şampiyonu adayı 10 ülke

Kriket Dünya Kupası yaklaşıyor ama bu spor pek bilinmeyen oyunlardan biri. Kriket nedir, kriket nasıl oynanır, nerede doğdu ve nasıl gelişti? İşte Kriket sporu hakkında şampiyona öncesi bilmeniz gerekenler

Teknoloji

Dünya'nın teknoloji denince akla gelen ilk ülkeleri

Teknoloji alanında Çin ve ABD dünyanın önde gelen ülkeleri olurken, 44 teknoloji alanının 37'sinde Çin Halk Cumhuriyeti'nin Amerika Birleşik Devletleri'nin önünde yer alması dikkat çekti

Yeniçağ

21 Haziran Dünya Yoga Günü kutlandı

Dünyanın her yanında 21 Haziran Dünya Yoga Günü nedeniyle Yoga etkinlikleri yapılırken, Hindistan'da ülke çapında yoğun ilgi gören yoga gösterileri yapıldı.

Dünya

Hindistan'da buğday ihracatı yasaklandı

Hindistan Hükümeti, gıda güvenliği açısından tehdit oluşturduğu gerekçesi ile buğday ihracatını yasakladı.

Dünya

Yarasa kaynaklı yeni tehlike: Nipah virüsü

Hindistan'ın Kerala eyaletinde geçtiğimiz hafta 12 yaşındaki bir çocuğun ölmesinin ardından gözler Nipah virüsüne çevrildi.

Dünya

Hindistan'da gizemli hastalıktan 80 kişi öldü

Hindistan'ın Firozabad şehrinde geçen hafta 40'ı çocuk olmak üzere 68 kişinin hayatına mal olan yüksek ateşli hastalıktan 12 çocuk daha hayatını kaybetti

Yaşam

Sosyalizm evlenecek düğüne Komünizm ve Leninizm ve Marksizm de katılacak

Hindistan’da bu hafta sonu gerçekleştirilecek düğünde damadın adı Sosyalizm. Damadın ağabeyleri Komünizm ve Leninizm, yeğeni ise Marksizm adını taşıyor.

Dünya

Hindistan'da aslanlardan sonra fillerde de koronavirüs görüldü

Hindistan'da 18'i erkek 10'u dişi olmak üzere 28 filin covid 19 testi pozitif çıktı.

Dünya

Hindistan'da siyah mantar salgını yaygınlaşıyor

Hint medyasındaki haberlere göre, ülkede son dönemde Kovid-19'u atlatanlarda görülen siyah mantara yakalananların sayısında artış oldu.