Bilim

Fujifilm 2. İnovasyon Yarışmasına başvurular başladı

Metaverse, Fujifilm Teknolojileri ve İklim Değişikliği konularında inovatif çözümler arayan 2. Fujifilm 2. İnovasyon Yarışmasına önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor.

Fujifilm 2. İnovasyon Yarışmasına başvurular başladı

Fujifilm firmasının geçen yıl 62 farklı üniversiteden 1214 başvuru alarak Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiği İnovasyon Yarışmasının ikincisi için başvurular 1 Haziran’da başladı.

Fujifilm İnovasyon Yarışması'nın 2022 Temaları

Önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin Karga Karga dijital altyapısı üzerinden başvurularını tamamlayabildiği ve 8 Temmuz 2022 tarihine kadar başvuru almaya devam edecek yarışmada bu yılın temaları “Metaverse” başlığı altında NFT Teknolojieri ve Blockhain; “Fujifilm Teknolojileri” başlığı altında Sağlık Teknolojileri, Yüksek Fonksiyonlu Malzemeler, Grafik Sistemleri ve Dijital Görüntüleme; “İklim Değişikliği” başlığı altındaysa Tarım Teknolojileri ve Temiz Enerji olarak belirlendi. 

Birinciye FUJIFILM Innovation Hub Hollanda ziyareti 

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi yarışmada takım seçimleri Karga Karga’nın geliştirdiği “Özgelecek” algoritmasıyla  ile belirlenecek. Karga Karga’nın websitesi kargakarga.com üzerinden geliştirilen “Özgelecek” algoritması ile belirlenecek, katılımcılar “Özgelecek” algoritmasına uyumlu olarak takımını ister kendisi oluşturabilecek isterse de “Özgelecek” algoritmasının otomatik olarak oluşturmasını isteyebilecek. Yarışma takımı oluşan öğrenciler çözmek istedikleri sorunları belirleyip gerçekleştireceği çalışmalarla ilk rapor, PDR (Preliminary Design Review/ Ön Tasarım İncelemesi) raporu, CDR (Critical Design Review/ Kritik Tasarım İncelemesi) raporu ve Final Sunumu aşamalarını tamamlayarak Final Jürisine kalmaya hak kazanacak. Yarışmanın birincisi Fujifilm Innovayion Hub Hollanda ziyareti fırsatı elde edecek. İkinci olan yarışmacıysa 15 bin TL ödüle ulaşırken, yarışmanın üçüncüsü Instax ödülünün sahibi olacak . 

Yarışma başvuruları kargakarga.com üzerinden devam etmektedir.

Yorumlar