inovasyon

Teknoloji

ODTÜ'nün robot arıları arı neslini kurtarmayı hedefliyor

ODTÜ'nün nesli tükenme tehdidi altındaki arıların beslenmesini sağlayan robot arılar geliştiren ve kovanları yapay zeka ile takip edebilen teknolojileri , dünyanın en iyi iki küresel inovasyon projesinden biri...

Kültür Sanat

Selçukluların ve Osmanlıların belgeli inovasyon başarıları kitaplaştı

Sistem Global tarafından tarih ve teknoloji dünyasına armağan edilen bir kültür hazinesi olan "Belgelerle Selçuklulardan Osmanlılara Türklerde İnovasyon, Buluş ve Arayışlar" kitabının tanıtımı...

Bilim

Fujifilm 2. İnovasyon Yarışmasına başvurular başladı

Metaverse, Fujifilm Teknolojileri ve İklim Değişikliği konularında inovatif çözümler arayan 2. Fujifilm 2. İnovasyon Yarışmasına önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor.

Güncel

Sardis 2022 Ödüllerine başvurular başladı

Sardis Awards 2022 için başvurular 1 Haziran'da başlayacak ve 26 Ağustos tarihine kadar sürecek. Ödül için başvurulacak projelerin ise 26 Ağustos 2021 ile 26 Ağustos 2022 arasında gerçekleştirilmesi...

Yurt

Sardis 2021 Ödülleri açıklandı

Sardis Ödülleri’nde 2021 yılının İnovasyon, Finans ve Finans Teknolojileri, Yaratıcılık ile Pozitif Sosyal Etki alanlarında ödüllerine layık görülen kurum ve kuruluşlar belli oldu.

Teknoloji

Fujifilm İnovasyon Yarışmasında ödül alan projeler

Fujifilm İnovasyon Yarışması'nda birincilik Kan Analizi Projesi ile Salih Yalçın, Osman Yalçın ve İnanç Çiğdem’in oldu.

Teknoloji

Üç yılda iş dünyasını dönüştürecek 10 teknoloji

KPMG'nin hazırladığı 'Teknoloji Sektöründe İnovasyon' araştırması, birlikte çalışan iki kuşağın geleceğe bakış açısıyla ilgili farkı ortaya çıkardı.

Teknoloji

Markaları etkileyen global trendler

5 global inovasyon trendi

Teknoloji

Türkiye İnovasyon Haftası 3-4 Mayıs'ta İstanbul Kongre Merkezinde

Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenecek Türkiye İnovasyon Haftası, 3-4 Mayıs'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Ekonomi

Kigılı: Memleketin parasına yazık. Yazık günah!

Ünlü İşadamı Abdullah Kiğılı, Türkiye’deki bazı illere gereğinden fazla AVM açıldığını öne sürdü ve "hala AVM yapılıyor el insaf ya, ülkenin parasına yazık” dedi.

Şirket

Kordsa, İnovalig Ödülleri'nde üçüncülük ödülü aldı

Sabancı Holding iştiraki Kordsa, Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında gerçekleşen İnovalig Ödülleri'nde İnovasyon Stratejisi kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Şirket

ECCCSA'dan Vestel Müşteri Hizmetleri'ne altın madalya

Vestel Müşteri Hizmetleri, European Contact Center & Customer Service Awards'ta inovasyon ödülü aldı