Turizm

Turizm

Bursa'da yerli turistler cami ve türbelere, yabancı turistler Karagöz Müzesine ilgi gösteriyor

Bursa geçen yıl 2,5 milyonu aşkın turisti ağırladı. Yerli ve yabancı turistlerin igli odakları faklı mekanlara yönelikti.

Turizm

Kars'ın tadına doyulmaz müzesi ziyaretçi akınına uğruyor

Gravyer, çeçil ve kaşar başta olmak üzere peynir üretimiyle ünlü Kars'ta, tarihi Süvari Tabyası'nda kurulan peynir müzesi, iki yılda 125 bin ziyaretçi ağırladı.

Turizm

Antalya'ya 2024'ün ilk ayında gelen turist sayısı açıklandı

Ocak ayında Antalya'ya yurt dışından 229 bin 97 turist geldiği tespit edilirken, en çok turistin Rusya ve Almanya'dan geldiği belirlendi.

Turizm

Kaçkar Dağları kış sporları merkezi olmak istiyor

Helikopterli kayak (heliski) sporuyla Avrupa'da adını duyuran ve sporcuların ilk tercihleri arasındaki Kaçkar Dağları'nda yeni spor turizmi rotalar belirlendi:

Turizm

TÜİK, Türkiye'nin 2023 yılı turizm gelir ve gider rakamlarını açıkladı

Türkiye İstatistik Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre geçen yıl turizm geliri yüzde 16,9 artarken, turizm gideri yüzde 65,3 artış gösterdi.

Turizm

Atlı jandarma timleri Kartepe'de göreve başladı

Türkiye'nin gözde kış turizm merkezlerinden Kartepe'de atlı jandarma timleri, tatilcilerin huzurlu ve güvenli vakit geçirmeleri için görev yapıyor.

Turizm

Yurtdışında tatil Türkiye'den daha ucuz hale geldi!

Türkiye'de artan enflasyon ile son bir yıl içinde otel ve tatil köyü konaklama ücretleri ikiye katlanırken, dövizdeki artış yüzde 50’de kalınca yurt dışı turlara talep arttı.

Turizm

Otel ve tatil köylerinde fiyatlar el yakıyor, akraba yazlığı da erken rezervasyon ister oldu!

Evde tatilin maliyeti, otel ve pansiyonda tatilin maliyetinin 9 katı oldu. 4 kişilik ailenin mütevazı otellerde bir haftalık tatili bile 6 rakamlı faturalarla ödenir hale geldi.

Turizm

Türkiye'nin Çin turizm pazarından beklentisi 10 milyon turist

Türkiye'nin, geçen yıla göre erken rezervasyonlarda yüzde 15 talep artışı gördükleri Çin'den 10 milyon turisti ağırlayabilecek potansiyelinin bulunduğunu söyledi.

Turizm

İstanbul City Card ile artık Boğaz Turu ve müzelere giriş ücretsiz

İstanbul City Card’a Şehir Hatlarıyla Boğaz Turu ve Kültür AŞ’ye bağlı müzelere giriş hizmeti eklendi.