Turizm

Turizm

Reklamcıların yeni hedefi oteller

Outdoor reklamlarını yaşam alanlarına taşımak isteyen reklamcıların gözde mekanlarından biri de oteller. Otel Reklamcılığı ile markaların yabancı ziyaretçilere daha kolay ulaşması hedefleniyor.

Turizm

Türkiye'de ücretsiz 5 yıldızlı halk plajı sayısı 35'e çıkacak müjdesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya'da hizmete açılacak 2 bin 600 şezlong kapasiteli Küçük Çaltıcak Ücretsiz Halk Plajı ile 5 yıldızlı halk plajı sayısı 35'e ulaşacak.

Turizm

Travel + Leisure dergisine göre Avrupa'nın En İyi 15 Şehri

İstanbul, Floransa, Roma, Lizbon, Porto, Sevilla, Lübliyana, San Sebastian, Prag, Barselona, Salzburg, Edinburg, Madrid, Bordo, Viyana Travel + Leisure dergisi okurlarına göre Avrupa'nın En İyi 15 Şehri.

Turizm

Vatandaşın tatili ümidi akraba ve arkadaş evleri oldu!

Otel ve tatil köylerinde fiyatlar el yakınca, ödvizdeki yükseliş de yurt dışı seyahatler için servet harcanmasını gerektince tatil yapmak isteyenlerin ümidi akrabalar ve arkadaşları aramak oldu.

Turizm

AnadoluJet'in İstanbul Roma uçuşları başladı

AnadoluJet uçakları İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Roma Fiumicino Havalimanı arasında haftanın her günü karşılıklı uçuşlar gerçekleştirecek.

Turizm

Kırgızistan'ın önemli turizm merkezi Issık Göl sahillerinde yeni sezon açıldı.

Issık Göl'ün plajların ve tatil köylerinin bulunduğu Çolpon-Ata şehrinde yaz turizm sezonu, geleneksel Issık-Göl Uluslararası Turizm Fuarı ile resmen başladı.

Turizm

Hera'nın Şehri Tekirdağ'ın turizm rotasında yer alacak

Tekirdağ'da bulunan Heraion-Teikhos (Hera'nın Şehri) ve Perinthos antik kentlerinde yapılacak çalışmalarla turizm rotası oluşturulması hedefleniyor.

Turizm

Antalya'ya gelen Alman turist sayısı Rus turist sayısını geçti

Antalya turizminde Avrupa pazarı da öne çıktı.

Turizm

Bakan Ersoy: Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı Kriterleri oluşturduk

Bakan Ersoy, Türkiye Sürdürülebilir Turizm Programı Kriterleri oluşturarak, uyulmasını zorunlu hale getirdik. 2030'a kadar Paris Anlaşması taahhütlerimizi yerine getiriyoruz, dedi.

Turizm

İstanbul'a 3 ayda 3 milyon 480 bin 630 turist geldi

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu yılın ilk 3 ayında İstanbul'u 3 milyon 480 bin 630 kişi ziyaret etti.