Turizm

Turizm

Göbeklitepe'nin ikizi Karahantepe ören yeri ilan edildi

Neolitik dönemin önemli tapınak alanlarının bulunduğu Şanlıurfa'daki Karahantepe, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından ören yeri statüsüne alındı.

Turizm

Göbeklitepe'yi 8 ayda 500 bin kişi ziyaret etti

Şanlıurfa'nın UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan 12 bin yıllık tapınaklarının yer aldığı Göbeklitepe'yi yılın 8 ayında 495 bin 725 kişi ziyaret etti.

Turizm

Turizm rehberleri, ruhsatsız rehberlere karşı!

Nevşehir, Kayseri, Sivas, Niğde, Aksaray, Kırşehir ve Yozgat'taki denetimlerde, ocak-ağustos döneminde 32 ruhsatsız rehber ve izinsiz tur organizasyonu sorumlusuna cezai işlem uygulandı.

Turizm

Antalya'nın ünlü Düğmeleri Evleri koruma altında

Antalya'nın İbradı ilçesinde mimari tarzından dolayı "düğmeli ev" olarak adlandırılan 40 yapı restore edilerek turizme kazandırılıyor

Turizm

Yayla göçlerinin yapıldığı yollar Otçu Göçü Yürüyüşü Yolu projesi ile canlanıyor

Giresun Doğa Sporları Kulübü'nce (GİDOSK) yürütülen ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen "Otçu Göçü Yürüyüşü Yolu" projesi kapsamında yayla göçlerinin patika yolları...

Turizm

TÜRSAB'a göre Turizm gelirlerinde artış sürecek

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye'ye gelen yabancı turist sayısında ve döviz girdisinde 2023 ve sonrasında da artışın devam etmesini beklediğini söyledi.

Turizm

Şeytan Kalesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredilecek

Ardahan'ın Çıldır ilçesindeki Karaçay Kanyonu'nun ortasında yer alan kayalıkların zirvesine kurulu, tarihi Şeytan Kalesi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredileceği açıklandı.

Turizm

Karadeniz'in Pamukkalesi: Göksu travertenleri

Giresun'un Dereli ilçesinin Pınarlar köyünde bulunan Göksu travertenlerinde teras şeklinde büyüklü küçüklü çok sayıda gölet oluşturuldu.

Turizm

Fıkra gibi olay Karadeniz'de ama kahramanı Arap!

Arap turist Rize'de plajda kaybettiği 120 bin liralık kolyesinin bulunması için 20 bin lira harcayarak dozer kiraladı ve denizde iki gün boyunca arama yaptırdı

Turizm

THY'nin transit geçenlere İstanbul'u tanıtan projesi: Tourİstanbul

İstanbul'u aktarma noktası olarak kullanan yolcular, THY'nin uluslararası transit yolcularına yönelik ücretsiz şehir turuyla keyifli bir İstanbul deneyimi yaşıyor.