Turizm

Turizm

Mezopotamya Ekspresi'nin seferleri 19 Nisan'da başlayacak

Mezopotamya Ekspresi, Ankara'dan Diyarbakır'a uzanan güzergahındaki seferlerine 19 Nisan'da başlayacak.

Turizm

Bitez'de BEAP Bodrum Sualtı Parkı inşa edilecek

Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Akvaryum Koyu'na sualtı parkı yapılacak.

Turizm

Turizmciler TÜRSAB iftarında buluştu

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Turizm Yüzılı Projesi"nin Ankara ayağında seyahat acentası temsilcileriyle iftar programında bir araya geldi.

Turizm

Marmaris'teki kaya mezarı ziyarete açma çalışmaları başladı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde tespit edilen Karya dönemine ait 2 bin 500 yıllık kaya mezarının çevresinde düzenleme yapılacak.

Turizm

9 günlük bayram tatili duyan Kapadokya'da rezervasyon yarışına girdi

Kapadokya'daki turizmciler, Ramazan Bayramı tatilinin tüm haftayı kapsayacağına ilişkin açıklamanın ardından 6-14 Nisan arasında oluşacak yoğunluğu karşılamak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Turizm

Alman Tenis Federasyonu'nun yeni seyahat partneri Corendon Turizm Grubu

Corendon Turizm Grubu, dünyanın en yüksek üye ve Avrupa’nın en çok sporcu sayısına sahip Alman Tenis Federasyonu’nun (DTB) yeni seyahat partneri oldu.

Turizm

Antalya'da ilk iki ayda Alman ve Rus turistler öne çıktı

Antalya'ya şubatta en çok ziyaretçinin geldiği ülke 58 bin 228 kişiyle Almanya oldu. 48 bin 937 turistle Rusya ikinci, 37 bin 454 misafirle İngiltere üçüncü sırada yer aldı.

Turizm

Uluslararası Kars Konferansı'nda bunlar konuşuldu

Tarihi Kimliği ile Kars Kenti Projesi” kapsamında düzenlenen Uluslararası Kars Konferansı’nda şehirle ilgili pek çok konu gündeme getirildi.

Turizm

Kız Kulesini ziyaret edecekler Karaköy'e gitmek zorunda

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, yeniden ziyarete kuleye ulaşım, Üsküdar Salacak sahil düzenleme çalışmaları sebebiyle Karaköy İskelesi'nden gerçekleştirilecek.

Turizm

Mısır denince akla Piramitler geliyor başta

Mısır piramitleri turistlerin çekim merkezi olmayı sürdürüyor. Dünyanın yedi harikasından Keops piramidinin bulunduğu Mısır, geçen yıl 14,9 milyon turist tarafından ziyaret edildi.