Medya ve Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta Ayla dahil 4 film vizyona girecek

Sinema salonlarında Türk izleyiciler bu hafta 3'ü yerli 4 film seyredecek.

Sinemalarda bu hafta Ayla dahil 4 film vizyona girecek

İ Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 4 film vizyona girecek.

Türkiye'nin Oscar için "Yabancı Dilde En İyi Film" kategorisinde aday adayı gösterdiği "Ayla", izleyici ile buluşacak.

Can Ulkay'ın yönetmenliğini yaptığı filmde; İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Çetin Tekindor, Ali Atay, Murat Yıldırım, Taner Birsel, Altan Erkekli, Meral Çetinkaya, Damla Sönmez, Büşra Develi, Eric Roberts, Lee Kyung-Jin, Sinem Uslu ve Erkan Petekkaya rol aldı.

Senaryosu Yiğit Güralp'e ait olan ve gerçek bir hikayeden uyarlanan film, Kore Savaşı sırasında kimsesiz bir şekilde bulduğu beş yaşındaki bir kızın bakımını üstlenen Astsubay Süleyman Dilbirliği ile Ayla adı verilen kız çocuğunun hikayesini anlatıyor.

- "İşe Yarar Bir Şey"

Pelin Esmer'in yönetmenliğini yaptığı "İşe Yarar Bir Şey" adlı filmde; Başak Köklükaya, Öykü Karayel, Yiğit Özşener, Ayşenil Şamlıoğlu ve Berfu Öngören rol aldı.

Yönetmen Pelin Esmer'in senaryosunu Barış Bıçakçı ile birlikte kaleme aldığı dram türündeki film; bir tren yolculuğunda tanışan iki genç kadının, kendi ölümünü gözleyen bir adam ile kesişen hikayelerini konu ediniyor.

- "Yol Arkadaşım"

Bedran Güzel'in yönettiği; İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç'un başrollerini paylaştığı "Yol Arkadaşım", bir telefon uygulaması ile tanışan ve tek ortak noktaları gidecekleri istikamet olan iki adamın yol maceraları etrafında dönüyor.

- "Thor: Ragnarok"

Taika Waititi'nin yönetmenliğini üstlendiği haftanın aksiyon filmi "Thor: Ragnarok"da, Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Mark Ruffalo, Cate Blanchett, Anthony Hopkins, Benedict Cumberbatch, Idris Elba, Jeff Goldblum, Tessa Thompson ve Karl Urban gibi isimler rol aldı.

Eric Pearson ve Christopher Yost'un senaryosunu birlikte kaleme aldığı film, "Asgard" medeniyetini kurtarmak adına zorlu bir mücadeleye giren Thor'un macerasını anlatıyor.

Yorumlar