ayla

Kültür Sanat

Vefa Lisesi'nin Kemal Sunal ödülleri verildi

Kemal Sunal ödülleri sahiplerini buldu. Vefa Lisesi tarafından düzenlenen 13. Geleneksel Kemal Sunal Kültür Sanat Haftası kapsamında sinema ve televizyonun ünlü isimlerine ödül verildi.

Yaşam

Kore'den bir Ayla hikayesi daha çıktı: Ayçe

Hikayesi "Ayla" filmindeki Koreli Eunja Kim'in manevi babası Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği ile benzerlik gösteren 90 yaşındaki Mehmet Astsubay Koreli 'Ayçe'ye kavuşmayı hayal ediyor.

Medya ve Sinema-TV

Türk Sinemasında tüm zamanların hasılat rekoru kırıldı

Türk sinema sektöründe 2017'de, vizyona giren film, yerli ve yabancı film izleyici sayısı ile toplam gişe hasılatında tüm zamanların rekoru kırıldı.

Medya ve Sinema-TV

Ayla filmiyle ilgili iddialar

Posta gazetesi sinema yazarı Kerem Akça, artık Ayla filmiyle ilgili birtakım gerçeklerin konuşulmasının zamanı geldiğini yazdı.

Medya ve Sinema-TV

2107 yılında en çok izlenen filmler

2017 yılının bitimine günler kala, beyaz perdenin en çok izlenen filmleri belli oldu.2017 yılında vizyona giren ve sinemada en çok izlenen ilk on yapımın yüzde 70’ini yerli filmler oluşturdu.

Güncel

Ayla'nın manevi babası Süleyman Dilbirliği vefat etti

İAyla filmiyle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Koreli Eunja Kim'in manevi babası Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği (91) tedavi gördüğü hastanede vefat etti

Yaşam

Uğur Yıldırım: Dünyada 28 milyon Ayla var

Türkiye'nin Oscar adayı Ayla filmi konusuyla, savaş mağduru çocuklara bir kez daha dikkat çekildi.

Medya ve Sinema-TV

Ayla’nın izleyici sayısı 2 milyon kişiyi buldu

Türk halkı yetim Ayla’yı bağrına bastı ve vizyondaki üçüncü haftasında da tüm rakiplerini açık ara geride bıraktırdı. Ayla haftanın en çok izlenen filmi oldu.

Medya ve Sinema-TV

Ayla 1 milyon izleyici sayısını aştı

Türkiye’nin Oscar adayı Ayla, gişede tüm rakiplerini geride bırakarak ilk 10 günde 1 milyon izleyici sayısını aştı ve iki hafta üst üste gişenin lideri oldu.

Medya ve Sinema-TV

Sinemalarda bu hafta Ayla dahil 4 film vizyona girecek

Sinema salonlarında Türk izleyiciler bu hafta 3'ü yerli 4 film seyredecek.

Medya ve Sinema-TV

Atilla Dorsay: Ayla, sinema tarihindeki en güzel sevgi filmlerinden

Dorsay, filmin Oscar için çok iyi bir seçim olduğuna işaret ederek, "Anşattığı ilişkiler ve duygusallık nedeniyle Amerikalıları tavlayacak bir film ve Avrupa'da da ilgi göreceği kesin. Film, çok güzel bir popüler...

Güncel

Ayla filminin ön gösterimi yapıldı

Ayla filmi 27 Ekim'de vizyona girecek. Gerçek bir öyküden yola çıkan Ayla filni ne anlatıyor, Ayla aslında kimdi? İşte filme konu gerçek Ayla e filmin ön gösterimin ayrıntıları: