Yeniçağ

Evinizde üretebileceğiz mucizevî 'kanser ilacı' tarifi

Gıda Mühendisi Melek Aktürk, zeytinyağı ve incirden oluşan karışımın özel bir tarifle adeta kanser ilacına dönüştüğünü iddia etti ve bu ilaç kanserden kalp hastalıklarına, şekerden, cilt hastalığına ve hatta depresyona dahi deva” dedi.

Evinizde üretebileceğiz mucizevî kanser ilacı tarifi

İddiaya göre Kur'an-ı Kerim'de üzerine yemin edilen iki meyvenin karışımından mucizevi bir ilaç ortaya çıkıyor.

İnsan ve Hayat Dergisi’nin Kasım sayısında zeytinyağının faydalarına dikkat çeken Gıda Mühendisi ve Diyetisyen Melek Aktürk, makalesinde insan sağlığı açısından birçok faydası olan zeytinyağının bilinmeyen birçok özelliğine dikkat çekti.

Zeytinyağının Ayçiçek yağı ve diğer yağlara oranla çok daha faydalı olduğunu vurgulayan Aktürk, buna rağmen ülkemizde az kullanıldığını belirtti.

Uzman Melek Aktürk’ün dilinden zeytinyağının mucizevî ilacın etkileri ile ilgili iddialar;

İşte O Mucizevî İlacın Hazırlanması

“Mübalağa etmiyoruz, eğer kuru incirleri küp küp doğrayıp bir kavanoza koyar, üzerlerini örtecek kadar saf zeytinyağı döküp 3 gün karanlık ortamda hava almadan bekletirseniz bir ilaç istihzar etmiş olursunuz. Bu ilaç kanserden kalp hastalıklarına, şeker hastalığına, cilt hastalıklarına ve depresyona dahi devadır. Çünkü düzenli olarak zeytinyağı ile beslenen insanların depresyon riskinin daha az olduğu çalışmalarca ispatlanmıştır.”

Zeytinyağı Kızartmada Bile Kanserojen Olmuyor

“İnsan vücudunda en çok bulunan yağ asidi Oleik asittir. Bir tekli doymamış yağ asididir. Oksidasyona karşı son derece dirençli olan bu yağ asidi vücutta serbest radikallerle savaşır. Bir yağın Oleik Asit miktarı ne kadar yüksekse o kadar sağlıklı ve kalitelidir. Isıya karşı dayanıklı ve yapısını bozmamak için kararlıdır. Ne varki bu oran ayçiçeği yağında çok düşük. Zeytinyağının ise oleik asit oranı çok daha yüksek. Yüzde 78-80 oranında ve ısıya karşı çok dayanıklı. Adeta ayakları yere sağlam basıyor. Kızartmada bile kanserojen madde haline gelmiyor. Bilimsel verilerle de ispatlandığı üzere, oleik ait yani zeytinyağı total ve kötü huylu kolesterolü düşürüyor.”

Zeytinyağı Doğanın Anne Sütüdür

“Bilirsiniz, tabiat anne gibidir. Neredeyse anneliğin bütün vasıflarını taşır. Saygılı olursanız şefkatli kollarıyla sarar. Malum ki her anne bebeği için en güzel sütü salgılar. Anne sütü bilinen bütün besinlerin ve ilaçların üstündedir. Zeytinyağı, besinler ve beslenme üzerine eğitim almış meslek gruplarının içinde doğanın anne sütü diye tabir edilir. Anne sütü ifadesinden ne anlıyorsanız hepsi. Hem besin hem ilaç.”

Ayet Ve Hadisler Zeytinyağını İşaret Ediyor

“Mümin’un Suresi 20. Ayette ‘Sina dağından çıkan bir nebatta yetiştirdik ki, o ağaç hem yağ hem de yiyenlere bir katık (zeytin) çıkarır’ şeklinde anlatılan zeytinyağı ile Tin Suresinde üzerine yemin edilen İncirin birleşiminden böyle bir ilacın çıkmasına hayret edilmemeli. Ayrıca bir Hadis-i Şerifte ‘Zeytinyağını yiyiniz ve sürünüz. Çünkü o mübarek (bereketli) bir ağacın ürünüdür’ şeklinde zeytinyağının önemi vurgulanmıştır.”

Yorumlar