Yeniçağ

Yeniçağ

Mustafa Boran: Nazar, elektrik gibi çarpabilir

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Mustafa Boran, "Ancak nazarın meydana gelmesinin en önemli kaynağı haset duygusudur. Bu duyguda kin ve düşmanlık vardır"

Yeniçağ

Okullarda Mindfulness çalışmalarının yararları

Mindfulness pratiklerinin öğrenciler tarafından uygulanması; akademik başarıyı, zihinsel sağlığı, kişiler arası ve kişisel ilişkileri geliştiriyor.

Yeniçağ

Mevlevi semasındaki semboller

Semanın sembolleri nelerdir. Mevlevi seması neyi sembolize ediyor? Semadaki selamlar ne anlatıyor? Semada giyilen elbiseler ve sergilenen davranışlar neyin sembolü?

Yeniçağ

1. Ulusal Apiterapi Kongresi sona erdi

1. Ulusal Apiterapi Kongresinde; bal, polen, bal mumu, arı sütü, propolis, arı zehiri ve diğer arı ürünlerinin sağlık koruyucu ve iyileştirici olarak kullanıldığı geleneksel bir terapi yöntemi o

Yeniçağ

Nefes terapisi ile şiddet önlenebiliyor

Sahabe Sa'd Bin Ebu Vakkas tarafından da uygulandığı söylenen nefes tekniklerinin müfredata alınması isteniyor. Yanlış nefes almak öfke ve şiddete sebep olurken, doğru nefes alma tekniklerini ile öfkenin önlenebiliyor....

Yeniçağ

Postnişin postu neden kırmızıdır?

Postnişin, Mevlana'nın makamını temsil etiği için sema sırasında çok dikkatli olması gerektiyor. Postun kızıllığı ise bakın neyi simgeliyor?

Yeniçağ

Yoga nedir? Yoga çeşitleri nelerdir?

Yoga; uzakdoğu kökenli inançlarda; zihnin arındırılması, bedensel hareketlerin kontrolü ve meditasyon yardımıyla kurtuluşa erme yoludur.

Yeniçağ

İkigai’nin 9 kuralı

İkigai nedir? İkigainizi bulmak içinne gerekir? İkigai’nin 9 kuralı nedir?

Yeniçağ

Mevlana'nın vasiyetnamesindeki gizli mesaj

Mevlana Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali Temizel, "Vasiyetnameler ahlaki öğütlerdir. Mevlana'nın asıl mesajı bu vasiyetnamede gizlidir" diyor. İşte o vasiyetname:

Yeniçağ

Ulusal Apiterapi Kongresi 16-17 Aralıkta yapılacak

Arılarl a1. Ulusal Apiterapi Kongresi ve Türkiye-Ukrayna Apiterapi Zirvesi, 16-17 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek.