Yeniçağ

Ağrılara ve mide bulantısına çare; karabiber, limon ve tuz.

Şifa sağlayan doğal ilaçlardan birkaç tanesi ise karabiber, limon ve tuz. İşte duyunca çok şaşıracağınız karabiber tuz ve limonun mucizevi faydaları…

Ağrılara ve mide bulantısına çare; karabiber, limon ve tuz.

BOĞAZ AĞRISI

Tuz, karabiber ve limonun birlikte alınması birçok sağlık sorununu önlediği gibi, birçok problemi de ortadan kaldırıyor. Tuz, karabiber ve limonun en etkili olduğu rahatsızlıklardan biri; geçmek bilmeyen boğaz ağrıları. Bir bardak taze sıkılmış limon suyunun içerisine yarım çay kaşığı karabiber ve 1 çay kaşığı deniz tuzu ekleyin. Bu karışımla her gün gargara yapın, boğaz ağrısının kaybolduğunu göreceksiniz.

TIKALI BURUN

Hapşırarak burun tıkanıklığınızı giderebilirsiniz. Karabiber, tarçın, kimyon ve kakule tohumlarını eşit miktarda karıştırın. Karışımı yavaş yavaş koklayın. Hapşırdığınızda burun tıkanıklığınızda geçecek.

MİDE BULANTISI

Yarım limonun üzerine bir miktar karabiber ve tuz ekleyin ve limonu bu şekilde yeyin. Mide bulantınızın anında geçtiğini fark edeceksiniz.

DİŞ AĞRISI

Yarım çay kaşığı toz biber ve karanfil yağını karıştırın. Karışımı dişinizde ağrı olan bölgeye uygulayın. Ağrının kısa sürede azaldığını göreceksiniz. Aynı zamanda dişlerinizi günde 2 defa fırçalamayı ihmal etmeyin. Diş temizliğine dikkat etmeniz diş ağrısını engellemenin en iyi yoludur. Ayrıca, şekerli veya asitli gıdalardan kaçınmak önemlidir.

Yorumlar