Yeniçağ

Yeniçağ

Yoganın sağlığa 5 faydası nedir?

Yoganın araştırmalarla kesinleşen 5 faydası

Yeniçağ

Niçin bankalar mavi, oteller yeşil renkle reklam yapıyor?

Açıkhava Reklamcıları Derneği'ne göre sokakta karşımıza çıkan her reklamda renkler farklı bir anlam taşıyor. Reklamlardaki renkler insanları nasıl etkiliyor?

Yeniçağ

X, Y ve Z kuşaklarının beslenme tarzları farklı

X kuşağı nasıl besleniyor? Y kuşağı nasıl besleniyor? Z kuşağı nasıl besleniyor? Nesiller arasında ne tür beslenme farklılıkları var? Hangi kuşak nasıl bekleniyor?

Yeniçağ

Uyuşukluğa şifa canlandırıcı yoga hareketleri

Hormonlarımızı dengelemek, kan dolaşımımızı hızlandırmak, iç organlarımıza detoks etkisi sağlamak ve bütün sistemlerimizi uyarmak için seçilmiş özel yoga poizsyonları

Yeniçağ

Almanya'daki Cinayetler Ortaçağ Tarikatını işaret ediyor

Almanya'da bir otel odasında cansız halde bulunan üç kişinin ölümlerinin arkasında, Ortaçağ adetlerini uygulayan tarikat benzeri oluşum bulunduğu düşünülüyor.

Yeniçağ

Metin tabanlı kehanet yöntemleri, kitap falı ve tefe'ül geleneği

Kutsal bir kitaptan, rastgele bir sayfa seçerek, belli bir dilek ve niyetle, kutsal manevi içgörü ya da kehanet arama pratiğine; kitap falı (Bibliomancy) denilmektedir. Bundan farklı bir terim olan, bibliyomani-kitap...

Yeniçağ

Tarihi değiştiren koku: Kadın kokusu

İstanbul'da gerçekleşen Koku ve Tat Zirvesi, parfümden kahveye lavantadan simite kadar binlerce farklı koku hakkında ilginç bilgiler sunuyor.

Yeniçağ

Stresle baş etmeyi sağlayacak 6 koku

Araştırmalar, aromaterapinin stresi azalttığını ve uyumayı kolaylaştırdığını gösteriyor. İşte stresi azaltıp uykuyu düzenleyen kokular.

Yeniçağ

Ölüme meydan okuyan porsuk ağacının gizemleri...

Porsuk ağacı insanlık için sihirli ayna gibidir. Gizemleri son 600 yıl boyunca insanlık tarafından unutulmuş bu ağacın en yaşlılarından biri de Türkiye'dedir.

Yeniçağ

Kanola tarlasında yoga yaptılar

Edirne'de yaşayan yoga eğitmeni Tansel Karabaş, rengiyle kenti adeta sarıya boyayan kanola tarlasında yoga yaptı.