Mutfak

Kayseri'de pastırma doğrama kursları başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, pastırma doğrama ve sunum teknikleri kursunu düzenlediği basın toplantısı ile medya mensuplarına tanıttı.

Kayseride pastırma doğrama kursları başladı

Pastırma doğrama ve sunum teknikleri kursunun tanıtım toplantısı Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür AŞ (KAYMEK) Akademi Tesisi Mutfak Atölyesi'nde  yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  meslek alanlarında ihtiyaçlara yönelik eleman yetiştirme kursları düzenlemeye devam ettiklerini belirterek, "Bunlardan birisi olan pastırma doğrama ve sunum teknikleri kursuna katılan kursiyerlerin sektörde aranan eleman olacağını belirten Büyükkılıç, "Amacımız sektöre katkıda bulunmak. Oldukça yaygınlaşan, kamuoyunda kabul gören, tanıtımı konusunda da artık bir sıkıntı yaşamadığımız ama eleman bulmakta zorluklar çekmeye başladığımız bir süreçteyiz. Onu giderme adına bir çalışma yapıyoruz. Böyle bir çadediifadesini kullandı.

Büyükkılıç, 20 kişinin katıldığı ve yaklaşık 3 ay sürecek kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika dağıtılacağını bildirdi.

Kentin gastronomi merkezi olduğunu söyleyen Büyükkılıç, amaçlarının Kayseri'yi hak ettiği yere getirmek olduğunu söyledi.

Büyükkılıç, konuşmanın ardından basın mensuplarına pastırma ikram etti.

Yorumlar