Kültür Sanat

Contemporary Istanbul'un Plugin sponsoru Siemens

Siemens Ev Aletleri, sanatseverleri yeni medya sanatı ile buluşturacak

Contemporary Istanbulun Plugin sponsoru Siemens

Contemporary Istanbul, 19 Eylül’de davetlilere özel ön izlemesi ile 20 – 23 Eylül tarihlerinde 13’üncü kez kapılarını açıyor. Dünyanın dört yanından önemli galerileri, sanatçıları ve koleksiyonerleri bir araya getirecek fuarın, Siemens Ev Aletleri’nin sponsorluğunu üstlendiği Plugin bölümünde yeni medya sanatının çarpıcı örnekleri Ceren-Irmak Arkman’ın küratörlüğünde “Extra/Ordinary – Olağan/Dışı” teması altında sergilenecek.

 Siemens’in, Plugin temasıyla ortak zeminde buluştuğunu söyleyen Siemens Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Ayşe Özkaya, “Yeni medyanın özünde bulunan, estetiği teknolojiyle birleştirme motivasyonu, Siemens Ev Aletleri olarak bizim de hareket noktamızı oluşturuyor. Dijitalleşen dünyada yenilikçiliği ön plana alan, baktığımız şeyleri farklı açıdan görmemizi ve yorumlamamızı sağlayan, sıra dışı deneyimler sunan ve marka özümüze paralel farklı deneyimler yaşatacak eserleri sanatseverlerle buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Daniel Iregui, Türkiye’de ilk defa Siemens Ev Aletleri alanında olacak

Siemens Ev Aletleri Plugin sponsorluğunun yanı sıra Contemporary Istanbul kapsamındaki özel standında ise dijital sanatın genç yeteneklerini ağırlıyor. Sanat yönetmenliği yapan programcı Daniel Iregui tasarımın teknoloji kadar önemli olduğu kamusal alanlarda ve cihazlarda sanatsal etkileşimli deneyimler yaratıyor. Iregui’nin interaktif eserleri, sonsuz ve rastgele kombinasyonların oluşturduğu sistemle estetik ve tasarımı bir arada sunarken, sonuç her zaman yeni bir olasılık oluyor. Siemens Ev Aletleri’nin özünde olan yaşam tarzınızı dönüştürecek sezgisel ve çığır açan teknoloji anlayışına benzer nitelikleriyle ziyaretçilerle buluşacak Iregui’nin eseri, yeni medya sanatının insan dokunuşuyla heyecan verici ve beklenmedik deneyimler yaratan ve yaşatan bir alan olarak nasıl yeniden kurguladığına dikkat çekecek.

Siemens Ev Aletleri alanında sergilenecek Daniel Iregui’ye ait “Control, No Control” eseri aynı hayat gibi sayısız etkileşim sonucunda şekillenen süreğen değişim ve dönüşümü konu alıyor. Eser insan dokunuşuyla, ses ve görsel özelliklerini yeniden yapılandırıyor. Yeni bir yaşam tarzı için de ilham veren Siemens’in Home Connect teknolojisi sağladığı esneklik ile yepyeni bir yaşam tarzı yaratıyor. Siemens Ev Aletleri, Home Connect sistemi ile kullanıcılarına, iOS ve Android cihazlarla uyumlu, ücretsiz tek bir ortak uygulama üzerinden ev aletlerini kontrol etme olanağı tanıyor Home Connect ile bulaşık makinesinden, çamaşır makinesine, fırından kahve makinesine ve hatta elektrikli süpürgeye kadar ev aletleri kolayca kontrol edilebiliyor. Home Connect uygulaması ev aletleriniz ile ilgili bilgilere istenilen zaman erişmeyi sağlıyor. Home Connect'in tek bir dokunuşla, kontrolü eline alarak evde sonsuz olasılıkların kapısını aralıyor.

Yorumlar