Dünya

Dünya

İngiltere'de kadın rahipler ilk kez taç giyme törenine katılacak

6 Mayıs'ta Westminster Katedrali'nde İngiltere Kralı 3. Charles'ın taç giyme töreninde monarşi tarihinde ilk kez kadın rahipler de görev yapacak. Kraliyet mücevherlerini Müslüman lordlar sunacak

Dünya

Endonezya'da deprem: Büyüklüğü 5.7

Endonezya'nın Maluku eyaletinde 5,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Dünya

Teksas'ta dilleri kesilmiş 6 ölü inek bulundu

Teksas'ta dilleri kesilmiş halde 6 ölü inek bulundu. Madison County yetkilileri, uzuvları cerrahi bir titizlikle kesilmiş sığırların bulunmasıyla şaşkına döndü

Dünya

Çin'de deniz cenazesi isteyenlere teşvik ödeniyor

Mezarlıklarda yer kalmaması yüzünden Çin'de devlet deniz cenazesine teşvik vermeye başladı. Eski Devlet Başkanı Jiang Zemin'in küllerinin suya savrulması da deniz cenazelerini popülerleştirdi.

Dünya

Rusya-Ukrayna Savaşı petrol ticaretini nasıl etkiledi?

Avrupa Rus petrolünün yerine ABD, Afrika ve Latin Amerika'dan ithalatı artırmasıyla, petrol ticaretinde tankerlerin seyahat süresi en az beş kat uzun hale geldi.

Dünya

Gelibolu'da Anzak Günü Şafak ayini ile başladı

Çanakkale Kara Savaşları'nın 108. yılı anma törenleri kapsamında Gelibolu Yarımadası'ndaki Anzak Koyu'nda geleneksel "Şafak Ayini" gerçekleştirildi.

Dünya

Cips paketini açmak isterken, oturduğu binayı yaktı!

Fransa'nın Rhone bölgesinde bir kişinin, cips paketini açamayınca çakmakla yakarak açmayı denedi ama oturduğu binayı yaktı.

Dünya

Yeni Zelanda'da deprem: Büyüklüğü 7.1

Yeni Zelanda'da 7,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Dünya

İç Anadolu ve Karadeniz'e şiddetli yapış uyarısı

Meteoroloji genel müdürlüğü İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Karadeniz'in orta kesimleri ve yurdun batı bölgesinde gök gürültülü sağanak uyarısında bulunuldu.

Dünya

ABD'nin Dearborn kentinde Ramazan Bayramı resmi tatil ilan edildi

ABD'nin Michigan eyaletinin Dearborn belediyesinde Müslümanlar, ilk defa Ramazan Bayramı'nın birinci gününü resmi tatil yaparak geçirecek.