Dünya

Dünya

Dünyanın en zengin kişisi Bernard Arnault oldu

Jeff Bezos’un uzun süredir elinde bulundurduğu 'Forbes dünyanın en zengin kişisi' unvanı, Fransız giyim markası Louis Vuitton’un sahibi Bernard Arnault’a geçti.

Dünya

Alaska'da 3 yanardağ birden faaliyete geçti

Alaska'nın üç farklı bölgedeki Pavlov, Büyük Sitkin ve Semisopochnoi aktif yanardağları kül veya lav üretti.

Dünya

Küresel ısınma ve su savaşları

Normal zamanlarda bile su sorunu çeken ve bunu çözecek politikaları üretemeyen insanoğlu, iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerini en hızlı su paylaşımında yaşayacak gibi görünüyor.

Dünya

Balkan Müslümanlarının 300 yıllık dramı

İkinci Viyana Kuşatmasından sonra, Endülüs’ün Müslümansızlaştırılmasına benzer bir şekilde, Balkanlarda ve Doğu Avrupa’da adeta yeni bir reconquista yaşandı.

Dünya

Hacı Adaylarında bu sene Koronavirüs vakası görülmedi

Hac mevsiminde şu ana kadar Kovid-19 vakasına rastlanmadığı açıklandı.

Dünya

Tibet'teki buzullarda hiç bilinmeyen 28 farklı virüs bulundu

Tibet Platosu'ndan toplanan buzul örnekleri içinde yaklaşık 15 bin donmuş halde olan ve şu ana kadar insanlık tarafından hiç bilinmeyen 28 farklı virüs keşfedildi.

Dünya

Dubai çareyi yapay yağmur yağdırmakta buldu

Dünyanın en kurak bölgelerinden Dubai’de sıcaklarla mücadele için yapay yağmur yağdırıldı. 50 santigrat dereceyi bulan sıcaklarla uğraşan şehirde, dronelar yardımıyla yağmur yağdırıldı.

Dünya

Çinli ailelere 3. çocuk izni verilecek

Çin Halk Cumhuriyeti hükümeti, aile ve nüfus planlaması kanunu revize ederek ailelerin üçüncü çocuk edinmesine imkan tanımaya hazırlanıyor.

Dünya

İsrailli şirketin casus yazılımı Pegasus'u 10 hükümet kullanmış

İsrail merkezli NSO Group adlı şirketin ürettiği Pegasus adlı yazılımın, küresel çapta gazeteci, aktivist, avukat ve siyasileri hedef aldıği belirlendi

Dünya

3 kardeş selfie çekilirken yıldırım çarptı

Selfie çektikleri anda yıldırım çarparak hastaneye kaldırılan 3 kardeş,, yıldırım çarparken çekilen fotoğrafa imza attılar.