Dünya

Dünya

Japonya'da deprem: Büyüklüğü 6.1

Japon Denizi açıklarında 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Dünya

Mink Balinası avından vazgeçmeyen İsveç'e tepki yağıyor

Norveç halkının tabaklarında balina eti görmek isteğinden dolayı sürdürülen balina avcılığı, bilim insanları, çevreciler ve hayvan hakları savunucularından tepki çekiyor.

Dünya

La Palma adası afet bölgesi ilan edildi

İspanya Bakanlar Kurulu, Cumbre Vieja yanardağının patladığı La Palma Adası'nın felaket bölgesi ilan ederek, adaya 10,5 milyon avroluk yardım ödeneği açıkladı..

Dünya

Yunanistan'da deprem: Büyüklüğü 5.8

Yunanistan'ın Girit Adası'nda 5,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem nedeniyle enkaz altında kalan bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Dünya

Norveç'te Covid-19 önlemleri kaldırıldı

Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü, ülkedeki Covid-19 salgınının tamamen kontrol altına alındığını ve bu nedenle bütün önlemlerin kaldırıldığını açıkladı.

Dünya

Çin'de kripto para yasaklandı

Çin, kripto para işlemlerini yasa dışı ilan etti

Dünya

Dünya yanardağ lavlarından kurtulan mucize evi konuşuyor

Kanarya Adalarından La Palma'daki volkan patlaması nedeniyle akan lavlar, yüzlerce evi kül ederken, tek bir ev felaketten sapasağlam çıkarak, herkesi şaşırttı.

Dünya

Cumbre Vieja yanardağı 5 günde 400 evi kül etti

Kanarya Adalarının talihsiz adası La Palma'da 19 Eylül'den bu yana lav püskürten Cumbre Vieja yanardağı, şimdiye kadar 400 evi yaktı.

Dünya

Dünyanın paraya para demeyen 25 ailesi

Bloomberg, 2021'de dünyanın en zengin 25 ailesini açıkladı. Bu 25 ailenin zenginlik dışındaki bir ortak özelliği de Koronavirüs sürecinde servetlerine servet eklemeleri.

Dünya

Nikaragua'da deprem: Büyüklüğü 6.5

Jiquilillo şehrinde 6,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi