psikoterapi

Ruhsal

Prof. Dr. Hüsnü Erkmen: Öfke problemi ciddi bir ruhsal rahatsızlıktır

Türkiye'de şiddetin boyutları Ankaragücü Rizespor maç sonrası kulüp başkanının hakem Halil Umur Meler'e yumruk atması ve ardından gelen tekmelerle sorgulanmaya başlandı. Uzmanlar öfke kontrolünün önemine dikkat...

Ruhsal

Obsesif Kompulsif Bozukluk neden oluşur, nasıl düzelir?

Temizlik takıntısı olarak bilinen Obsesif Kompulsif Bozukluk, zihinde istemsiz şekilde beliren ve insanda huzursuzluk yaratan düşüncelerden kaynaklanır?

Yeniçağ

Naikan Terapisi ile içinize bakıp, kendinizi görebilirsiniz

Naikan Terapi nedir? Naikan Terapi'nin faydaları nelerdir? Naikan Terapi'nin psikoterapiden farkı nedir?

Kültür Sanat

Sanat psikoterapi atölyelerinde üretilen eserler sergilenecek

28-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek sergide sanat psikoterapi atölyelerinde fotoğraf, resim, seramik, ebru ve el sanatları eserleri sergilenecek.

Ruhsal

İnsanlar an be an korkunç derecede yalnızlaşıyor

Psikolog Berra Baş'a göre; özellikle sosyal medyanın insanların hayatına girmesi ile ‘sosyal izolasyon’un başladı ve bu da yalnızlık psikolojisini ortaya çıkardı.

Ruhsal

Altı aylık bebeğin elleri hala yumruk şeklindeyse dikkat

Ailelerin ilk doğduğu andan bir yaşına kadar olan zaman diliminde çocuklarını yakından takip etmesi ilerde olabilecek sorunların önüne geçmek için çok önemli.

Ruhsal

Tikotilomani: Saç ve kıl koparma hastalığı

Saç ve kıl koparma hastalığının her yaşta görülmekle beraber en sık görüldüğü dönemin çocukluk ve ergenlik dönemleri. En önemli neden ise ruhsal sıkıntılar

Şirket

Psikoterapide sanal gerçeklik teknolojisi

Kişide kaygı bozuklukları ve fobiye yol açan düşünce yapıları, Türkiye’de ilk kez biofeedback yardımıyla sanal gerçeklik sayesinde düzeltilebiliyor.