nato

Dünya

NATO genişlemeyi sürdürürken, Rusya tepkisini artırıyor

1955'te Almanya'nın, 1982'de de İspanya'nın katıldığı NATO, Soğuk Savaşın ardından dört genişleme dalgası yaşadı. Rusya, NATO'nun genişleme politikasını ve özellikle doğuya doğru genişlemesine...

Dünya

İsveç 32'nci NATO üyesi olmaya hazır

İsveç, 11 Mart tarihinden itibaren NATO'nun 32'nci üyesi olarak resmen İttifaka katılacak.

Dünya

Türkiye, İsveç'in NATO'ya Katılım Protokolü'nü imzaladı

İsveç’in NATO’ya Katılım Protokolü Türkiye Cumhuriyeti adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak, Türkiye Büyük Millet Meclisine sevk edildi.

Dünya

NATO 74. yaşını kutluyor

4 Nisan 1949'da kurulan Kuzey Atlantik Anlaşması Teşkilatı, yeni üye Finlandiya'yı İttifakın 31. üyesi olarak kabul etmeye hazırlanıyor.

Dünya

NATO'nun uzaydan izleme projesine Türkiye dahil 17 ülke katılıyor

Aquila sanal takımyıldızı ağına Türkiye haricinde Belçika, Bulgaristan, Kanada, Finlandiya, İsveç, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Polonya, Romanya, İspanya, İngiltere ve ABD ...

Dünya

NATO ve AB ortak düşmanlara karşı işbirliği için anlaştı

Rusya ve Çin'e karşı işbirliğinin artırılması, Ukrayna'ya desteğin sürdürülmesi, iki taraf arasındaki işbirliğinin bir sonraki seviyeye taşınması amacıyla NATO ile Avrupa Birliği (AB) arasında ortak bildiri imzalandı....

Dünya

NATO'dan silahlanmanın çivisi çıktı açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg her ne kadar siyasi amaçlı olarak kontrolü ele geçirme amacı taşısa da yaptığı açıklama ile silahlanmanın boyutlarını gözler önüne serdi.

Xfiles

ABD'nin Almanya'daki gizemli üssü: Ramstein Air Base

Ramstein Hava Üssü, adını Almanya’nın Rheinland Pfalz eyaleti sınırları içinde yer alan Ramstein adlı küçük kasabadan alıyor ve askeri gizemler barındırıyor.

Dünya

NATO tatbikatındaki Atatürk ve Erdoğan hedef gösterildi

NATO, 8-17 Kasım tarihleri arasında Norveç'te gerçekleşen Trident Javelin tatbikatındaki simülasyonda Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı düşman safında gösterdi.

Dünya

NATO, Siber Operasyonlar Merkezi kuracak

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İttifak üyelerinin Siber Operasyonları merkezi kurulması konusunda anlaştığını söyledi.

Dünya

Afganistan: NATO sivilleri vuruyor

NATO kuvvetlerinin, Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz vilayetinin Çardere ilçesinde düzenlediği hava saldırısında sivilleri vurduğu ileri sürüldü.