japonya

Dünya

Japonya'da 4 dakika ara ile iki deprem oldu:

Japonya'nın batısındaki Ehime eyaleti açıklarında bulunan Bungo-suido Boğazında 6,4 ve 5 büyüklüğünde iki deprem oldu.

Spor

Gözler Formula 1 Japonya yarışlarında, sıralama turları bugün

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda sezonun dördüncü yarışına Japonya ev sahipliği yapıyor. F1 Japonya Grand Prix yarışlarında bugün sıralama turları yapılacak ve pilotların çıkış yapacağı cepler belli olacak. ...

Kültür Sanat

İstanbul'da Sakura Festivali coşkusu yaşandı

Türkiye ile Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 100’üncü yılında istanbul'da düzenlenen Sakura Festivali”ne Sabancı Üniversitesi, ev sahipliği yaptı.

Dünya

Japonya'da ölümlere yol açan takviye gıdada Puberulik asit bulundu

Japonya'da yüzlerce kişiyi öldüren ve 5 kişiyi öldüren; kırmızı pirinç mayası içeren beni-koji ürünlerinde, yasaklı madde "puberulik asit" kullanıldığı orya çıktı.

Dünya

japonya'da takviye diyet gıdası yüzlerce kişiyi hastanelik etti 5 kişiyi öldürdü

japonya'da takviye diyet gıdası beni-koji kullanan 100'ü aşkın kişi hastaneye kaldırıldı, 5 kişi öldü. Takviye gıdayı kullananların ölüm sebebi için tetkiklerin sürüyor.

Uzay

Japonya uzaydaki enkazı incelemek için uydu fırlattı

Japonya merkezli Astroscale Holdings Inc. firması, bir roket parçasının durumunu gözlemlemek amacıyla uzaya uydu fırlattı.

Dünya

Japonya'da nükleer santralden radyoaktif madde içeren 5,5 ton su sızdı

Japonya'nın kuzeydoğusundaki Fukuşima Dai-içi Nükleer Güç Santrali'nden radyoaktif madde içeren yaklaşık 5,5 ton suyun sızdığı belirlendi.

Uzay

Ayda bataryası biten SLIM kendini şarj ederek yeniden iletişime geçti

Japonya'nın Ay'a başarıyla indirdiği ancak daha sonra bataryası bittiği için devre dışı kalan SLIM uzay aracı ile yeniden iletişim kuruldu.

Uzay

Japonya SLIM uzay aracını başarıyla Ay'a indirdi

Sovyetler Birliği, ABD, Çin ve Hindistan'dan sonra Ay'a iniş yapma başarısını gösteren 5. ülke olan Japonya'nın SLIM aracı Ay'a iniş yaptı.

Dünya

Japonya'da deprem: Büyüklüğü 6.6

Japonya'nın doğusundaki Torişima adası açıklarında, yerel saatle 11.00'da, 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Güncel

Max Verstappen Japonya'da yeniden kanatlandı, Red Bull Şampiyon oldu

Uçan Hollandalı Max Verstappen, F1 Japonya Grand Prix'sinde yeniden birincilik yaşadı. Red Bull Racing, Japonya Grand Prix'sinde Verstappen'in zaferinin ardından 2023 F1 takımlar şampiyonluğunu garantiledi.

Güncel

Filenin Sultanları japonya'dan Paris Olimpiyatı biletini aldı: 3-1

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri'nde B Grubu'ndaki altıncı maçında ev sahibi Japonya'yı 3-1 yendi. Grubunda 6'da 6 yapan "Filenin Sultanları", 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na katılmayı...