izmir

Yurt

Ege'de rekor kıran hava sıcaklığı hayatı olumsuz etkiliyor

Meteoroloji verilerine göre en sıcak günlerini yaşayan Ege'de termometreler hava sıcaklığının 45 dereceye kadar çıktığını gösterdi.

Yurt

İstanbul ve İzmir başta pek çok il toz duman oldu

Çöl tozu İstanbul ve İzmir başta pek çok kentte etkili oldu... Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı nedeniyle birçok şehirde görüş mesafesi düştü, hava kalitesi azaldı.

Yurt

Dokuz Günlük Ramazan Bayramı tatilinde köprüler ve otoyollardan geçiş ücreti alınmayacak

Köprü ve otoyollar 9 günlük bayram tatilinde ücretsiz olacak

Medya ve Sinema-TV

Ege Üniversitesi'nin İzmir Turan Film Festivali, 2-3 Mayıs tarihlerinde yapılacak

İzmir'de 2-3 Mayıs tarihlerinde Ege Üniversitesi (EÜ) ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) işbirliğiyle Uluslararası Turan Film Festivali düzenlenecek.

Güncel

Êphesus Ultra Maratonu 9 Martta koşulacak

İzmir’in Selçuk ilçesinde 9-10 Mart tarihinde düzenlenecek Ephesus Ultra Maratonu’nunda, Anadolu Sigorta Ephesus Ultra Trail 120K ile yarışseverler, Meryem Ana Tapınağı ve Efes Antik Kenti arasındaki zorlu patikalarda...

Yurt

Hava sıcaklıkları yurt genelinde 5 Mart'tan itibaren 10 derece kadar düşecek

Türkiye bu haftayı yağışlı geçirecek, hava sıcaklıkları da hissedilir derecede düşecek. Meteoroloji'den verilen bilgilere göre sıcaklıkların yurt genelinde 10 derece kadar düşecek ve bütün hafta yağışlı...

Yurt

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 95 işçi alacak

TCDD, 12 kaynakçı (oksijen ve elektrik), 69 makine bakımcı ve 14 makine teknisyeni (motor tamircisi) olmak üzere 95 işçi alımı gerçekleştirecek.

Yurt

Ege Denizi'nde İzmir açıklarında deprem: Büyüklüğü 5.1

Ege Denizi'nde saat 08.19'da merkez üssü İzmir'in Menderes ilçesi açıkları olan 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

bilimsel

efeçayı'nın Alzheimer'a karşı etkisi araştırılıyor

İzmir'deki Tahtalı Barajı yakınlarında keşfedilen "Efeçayı" (Stachts cuhacioglui) adı verilen endemik türün, Alzheimer'a karşı etkileri araştırılacak.

Moda

izmir'de Anadolu Selçuklu döneminden Cumhuriyete defilesi

Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde, Konak Meydanı'nda İzmir Olgunlaşma Enstitüsü tarafından"Anadolu Selçuklu döneminden Cumhuriyete konulu defile...

Yurt

İzmirli doğaseverler temiz çevre özlemiyle yürüyecek

“Sağlıklı, dengeli ve temiz bir çevrede yaşamak herkesin hakkı” diyen doğaseverler İzmir'de temiz çevre için yürüyüş yapacak.

Kültür Sanat

İzmir Flamingo Festivali 15 Eylülde yapılacak

Flamingo Festivali, Doğa Derneği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 15-17 Eylül 2023'te İzmir’de 20. Türkiye Kuş Konferansı ile başlayıp, Mavişehir Balıkçı Barınağı’nda ve Gediz Deltası’nda çeşitli...