avrupa-birligi

Dünya

Avrupa Birliği ülkeleri ve Türkiye'de genç nüfus rakamları

Türkiye'nin, yaklaşık 13 milyona ulaşan genç nüfusu Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin toplam genç nüfusunun yüzde 27'sine karşılık geliyor.

Dünya

Avrupa'da dijital ehliyet hazırlığı başladı

Avrupa dijital ehliyete geçmeye hazırlanıyo

Dünya

Avrupa Birliği'nden Türkiye'ye yeni sayfa mesajı

AB kriz yönetiminden sorumlu üyesi Janez Lenarcic, "Bence bu deprem trajedisi, özellikle Türkiye ile ilişkilerimizde yeni bir sayfa açmak için bir fırsattır." dedi.

Dünya

Avrupa Birliği Türkiye'ye başsağlığı diledi

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel, depremlerde ölenler için Türkiye'ye başsağlığı diledi ve depremzedelere yardım için tüm imkanlarını seferber etmeye hazır olduklarını söyledi.

Dünya

NATO ve AB ortak düşmanlara karşı işbirliği için anlaştı

Rusya ve Çin'e karşı işbirliğinin artırılması, Ukrayna'ya desteğin sürdürülmesi, iki taraf arasındaki işbirliğinin bir sonraki seviyeye taşınması amacıyla NATO ile Avrupa Birliği (AB) arasında ortak bildiri imzalandı....

Dünya

Bosna Hersek'in Avrupa Birliği üyeliği için ilk önemli adım atıldı

Avrupa Birliği ülkeleri, Bosna Hersek'e aday ülke statüsü verilmesi yönünde tavsiye kararı aldı. AB Konseyi Bosna Hersek'e aday ülke statüsü verilmesini tavsiye etti

Dünya

Schuman Deklarasyonu AB’nin gündemi gelecek kaygısı

Schuman Deklarasyonu nedir? Schuman Deklarasyonu AB'nin geleceğinde etkili olabilir mi? AB'nin gelecek perspektifi yitirildi mi?

Güncel

Buğday Derneği pestisitlere savaş açtı

Pestisit kullanımı çılgınlık boyutuna ulaştığını belirten Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, pestisitlerden arınmış Zehirsiz Sofralar için harekete geçti.

Dünya

Avrupa Birliği iklim değişikliğinden yargılanacak

İklim değişikliğinden etkilenen aileler, Avrupa Birliği’ne dava açtı

Dünya

Bulgaristan, Avrupa Birliği Dönem Başkanı oldu

AB Dönem Başkanlığını 30 Haziran 2018'e kadar yürütecek olan Bulgaristan'ın programına göre, AB'de ekonomi ve sosyal uyum konularına öncelik verilecek.

Dünya

"AB mali yardım mekanizmaları yavaş işliyor

AB mali yardımlarının kullandırılma mekanizmaları hızlı işlemiyor

Dünya

AB, Arakan'da etnik temizlik yapıldığını kabul etti

Sığınmacıların durumlarını incelemek üzere Bangladeş'i ziyaret eden Stylianides, Euronews televizyon kanalına değerlendirmelerde bulundu.