Astroloji

Filiz Özkol'un haftalık burç yorumları (15-21 Ocak)

Ünlü astrolog Filiz Özkol, 15-21 Ocak haftasında tüm burçları bekleyen olası astrolojik halleri yorumladı.

Filiz Özkolun haftalık burç yorumları (15-21 Ocak)

BU HAFTA DOĞANLAR:

Oldukça yumuşak ve saygılı kişilerdir. İnsanları yargılamadan dinlerler. Karşısındaki kişinin duygusal yönleri ile ilgilenmekten hoşlanırlar. Kibar ince ve zarif kişilikleri ile topluluklarda dikkat çekmeyi iyi bilirler. Tartışmalardan son derece çekindikleri için, gürültülü yerlerde dolaşmaktan ve bulunmaktan nefret ederler. Sistemli yapıları ve güvenli kişilikleri; iş yaşantılarına başarı getirir. İşlerine hiç kimseyi karıştırmak istemezler. Derinden işleyen bir felsefe yetenekleri vardır. Kinci değildirler fakat kendilerini inciten olayları asla unutmazlar. Birlikte çalıştığı kişilerle psikolojik bağlantıları vardır. En belirgin özellikleri dostluk, arkadaşlık ve iyi niyettir. Güçlü içgüdüleri vardır. Ruhsal gelişimleriyle ilgili geniş çapta araştırmalar yaparlar.

HAFTANIN YORUMU:

Katılacağımız toplantılarda kendi düşüncelerimiz konusunda ısrarcı bir tutum sergileyebiliriz.  Duygusal konularda derinlik söz konusu. Kıskançlıklara bağlı sosyal olaylar ortaya çıkabilir. Eski duygular ve geçmişteki aşklarımızla ilgili özlemlerimiz gündemde.. Güçlü dostların yardımıyla farklı konulara ilgi duyacağız. Çevremizde akıllı ve duygusal kişilerle yapacağımız ortak çalışmalarda ufkumuzun genişlemesine neden olacaktır. Bazılarımız bulunduğumuz mekanlardan uzaklaşma ihtiyacı içindeyiz.  Unuttuğumuz isteklerimizin yeniden gündem kazanması eski hataların tekrarlanmaması şartıyla, daha da güzel olayları beraberinde getirecek. Şansımızın bize yardım edeceği bir hafta. Enerjimizi doğru kullanmalı ve sorumluluk duygumuzu arttırıcı ve psikolojik anlamda bizi sıkıntıya sokacak çalışmalardan uzak kalmalıyız

KOÇ BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU

Güneş, Satürn, Plüton, Merkür  ve Venüs işbirliğiyle mucizeler yaratabilirsiniz. Akılcılığınızla cazibenizi birlikte kullanmaya başlayacaksınız. Bir anda fırsatlardan faydalanmasını bilen işlek bir zekanız var. Her olayı anında ve hızlı bir şekilde değerlendiriyorsunuz. Neptün ve Güneş yenilikler karşısında Hayallerinizi çalıştıran bir dönemden geçtiğinizi gösteriyor. Duygusal ilişkilerinizde maddesel olaylar gündeme gelebilir ve zevkleriniz için harcamalarınızı arttırabilirsiniz. Beraberliklerinizi  kişisel kazançlarınızla birlikte değerlendirmeniz gerekecektir. Dikkatinizi çeken insanlarla farklı fakat arzuladığınız ortamlarda bulunacaksınız. Arkadaşlarınızın bile kariyerli kişilerden olmasına dikkat edeceksiniz. Yeni fikirler ve yeni oluşumlar için mükemmel fakat bir o kadar düşündürücü bir dönem. Dikkatli olun! Tepe evinizdeki Plüton olağanüstü olayların habercisi olabilir. Özellikle duygusal bir gecede evrenden isteyeceğiniz özel bir duyguyu ne pahasına olursa olsun size sunmak için mucizeler yaratabilir Plüton’dan sert etki alıyorsunuz. Karar vermeden önce düşünmelisiniz. Emin olun kozmik etkiler, sizi çok sevdiğini bir kez daha ilginç bir şekilde ispatlayacaktır.

BOĞA BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU

Detaycı bir gözle yeniliklere uyabilirseniz, her şey size artı şekilde dönecektir. Bu hafta  sosyal enerjiniz oldukça yüksek. Çevrenizle barışık olmanız rağmen, şartlarınızı zorlayacak koşullarla karşınıza çıkacak insanlara karşı dikkatli olmalısınız. Arkadaşlarınızla bir arada olanaklarınızı birleştirme isteği içinde olacaksınız. Plüton ve Satürn ruhsal evinizden kariyerinizi destekliyor. Uzun yolculuklar ve ruhsal değişimler söz konusu. Bol bol seyahat etme imkanınız olacak. Yabancı ülkelerde adınızı duyurabilirsiniz. Kariyer sizin için çok önemli. Yaşamdan ne beklediğinizi sorgulayarak, isteklerinizin yön değiştirmesine izin vermelisiniz.  Bilinçaltınızda bastırdığınız duyguların açığa çıkmasıyla yaşantınızda değişen koşuları yeniden değerlendirmeniz gerekecektir. Hayal kırıklıklarına yatkınsınız. Platonik duygular için ideal bir dönem fakat daha sonra bu duygular önemini kaybedecek. Sezgilerinizde yanılmıyorsunuz. İnatçı ve başınıza buyruk davranışlarınız sizi faklı yaparken, bazı tereddütlerinizi yenmenize yardımcı oluyor. Bilinçaltı takıntılarınızın sizi olumlu yönlendirmesi, çoğu kez başarınıza doğal bir katkıda bulunabiliyor.

 İKİZLER BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU

Çevrenize karşı sevecen ve anaç duygular içindesiniz. Arkadaşlarınızın her türlü sorunlarına çare bulma çabası içinde olacaksınız. Dostlar arası kırgınlıklara aracılık yapabilirsiniz. Uzun sürecek yakınlıklara tanık olacaksınız. Mantıkla duygu karmaşası yaşayacağınız bir dönem başlıyor. Sosyal bağlantılarınız ve becerileriniz hareket kazanacak. Cesur ve radikal kararlarınıza arkadaşlarınız destek verecekler. Verilen sözlerin yerine getirilmesine özen göstermelisiniz. Kozmik etkiler, hafta  boyunca size gereken disiplini vererek zorlu anlarda aşmanız gereken sabrı göstermenizi sağlayacak. Fiziksel anlamda oldukça çekici ve aktif bir tavır içindesiniz. Yaşam kalitenizi yükseltecek sağlık aktiviteleri size iyi gelecektir. Bu hafta duygusal konulara dikkat etmelisiniz. Kıskançlık duygularının belirgin bir şekilde ortaya çıkmasıyla tepkili bir aşk performansı içine giriyorsunuz.  Uzun süredir beklediğiniz ortak çalışmalar içinde olacak ve onunla birlikte başlangıçta imkansız gelen birçok şeyi gerçekleştirebileceksiniz. Şimdiye kadar geciktirdiğiniz fırsatları çevre faktörleri size sunacak.

 YENGEÇ BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU

Karşıt evinizde ilerleyen Venüs, Satürn, Merkür ve Güneş ilişkiler konusunda akıllı davranıp sabırlı ve ölçülü olmanız gerektiğini gösteriyor. Denetleme huyundan vazgeçmelisiniz. Temeli sağlam kurallarınızı çevrenize kabul ettireceksiniz. Geçmişte yapılan hatalarınızı yeniden gözden geçirmelisiniz.  Bulunduğunuz ortamlarda ön plana çıkma olasılığınız yüksek. Kendinizden emin tavırlarınızla çevrenizi etkiliyorsunuz. İçinizden geçirdiğiniz dileklerinizin kabul görmesinden mutlu olacaksınız. Duygusal veriminizi, doğru kişilerle birlikte çalıştığınız zaman alıyorsunuz. Kendinizi yalnız hissetmek istemediğiniz için, iş arkadaşlarınızla aynı zamanda sıkı dostluklar kurmak size iyi gelecek. Ortak çalışmalar gereken bir takım çalışmalar içinde olacağınız bir hafta  içindesiniz. Sakinlik size iyi gelecektir. Sorumluluğunuz konusunda ısrarcı hareket edecek ve hedeflerinize adım adım yaklaşacaksınız. İçinize kapanmamalısınız. Duygusal konularda  eğer uzun süreli bir beraberlik planlıyorsanız, her an her şeye hazır olmalısınız Başkalarının fırsatlarıyla kendi arzularınızı birleştireceksiniz. Meditasyon ve hafif jimnastik hareketleri yapmanızda yarar var.

 ASLAN BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU

Çalışma hayatınız aksiyon üzerine kurulu. Devamlı araştırma peşindesiniz. Başkalarının fikirlerinden çok başka kendi düşünceleriniz daha önem kazandığının farkındasınız. Etrafınızda iyi niyetli kişilerin olduğu gibi size olumsuz gelebilecek kötü kişilerin varlığınız da unutmamalısınız. Boş konuşan ve her şeyi abartan insanlarda uzak kalmalısınız. Sosyal yaşantı sizin için önemli. Size karşı özverili davranan kişilere karşı tedbirli olmanızı gerektiriyor. Çevrenize hakim olmak isteyebilirsiniz. Yakınlarınızla haberleşmek için, bazı girişimlerde bulunacaksınız. Her konuda kendinize yetebiliyorsunuz. Çevrenizin vazgeçemediği bir kişilik haline geliyorsunuz. Yakın çevre ilişkilerinizdeki sorunlar aile içi tartışmalara neden olabilir. Birlikte iş yaptığınız kişilerin gerçek yüzleri ortaya çıkacak. . Ne istediğinizi biliyor ve çevrenizden etkilenmeden kişisel hareket ediyorsunuz. Başkalarının değil, sizin ne istediğiniz önemli. Yeni projeler, yeni fikirlerin doğrultusunda, yeni organizasyonların ortaya çıkacağı ve kendinizi destekleyen kişilerle bir arada olacağınız günler olacak… Mesleki olarak yeni bir proje çalışmanız varsa, uygun bir dönem. Size para kazandıracak ekibini kurabilirsiniz.

BAŞAK BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU

Çevrenizde size yardım edecek ve enerjinizi sizin için kullanacak arkadaşlarınız olacaktır.. Güzel konuşmalarıyla karşı cinsin sizi etkilemeye çalışmaları geçici aşkları da gündeme getirebilir. Enerjinizi ve vaktinizin tümünü yakın dostlarınızla ortak çalışmalar içinde kullanacaksınız. Akılcı  olmaktan bir türlü vazgeçemediğiniz bir gerçek. Duygusal kontrolü elden bırakmıyorsunuz.. . Eski ve yeni ilişkiler aklınızın karışmasına neden olacaktır. Karar vermeden önce kendinizi sınamalı ve hata yapmamaya özen göstermelisiniz. Unuttuğunuz bir aşkınızdan alacağınız haber sizi şaşırtmamalı. Pratik yönlerinizi rahatça kullanabileceğiniz alanlarda başarı sizi bekliyor. Bazılarının birliktelikleri kimlik kazanacak. Çevrenizde entelektüel aktivitelere katılırken, sanatsal gösterilere de ilgi göstereceksiniz. Artistik duygularınız atağa kalkabilir. Uzun süredir cesaret edemediğiniz birçok aktivitelerde ben de varım diyeceksiniz. Sadece kendinize güveniyor, size katkıda bulunmak isteyenleri kibarca geri çeviriyorsunuz. İsteklerinizi başarma konusunda oldukça kararlısınız. Fiziksel ve zihinsel aktivitelerinizle dikkat çekeceğiniz bir dönem içindesiniz..

 TERAZİ BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU

Cesaret ve atılganlık isteyen tüm işlerde başarılı olacaksınız. Yaşantınızdaki koşulların sizi zorladığını, kararlarınızı verirken çevresel şartların ve içsel duygularınızın tezat oluşturduğunu göreceksiniz. Çocukluktan kalma alışkanlıklarınızla ilgili sınırlarınızı ve yeni durumunuzu esnetmek zorunda kalabilirsiniz. Kalbi boş olanlar;  geçici fakat eğlenceli olan duygularla hareket ederlerken, yaşamlarını renklendirecekler. Bu arada, bazı küçük kaçamaklar söz konusu olabilir. Gizli, keskin ve yoğun planlar yapıyorsunuz. Düşüncelerinizi, sistemli bir şekilde yaşama geçirmeniz sayesinde hedeflerinize istediğiniz gibi ulaşacaksınız. İş takiplerinde sinirli olmamalı ve ani olaylar karşısında tepkilerinizi frenlemelisiniz. Bu gündem içinde kendinizden genç veya yaşlı kişilerle daha yoğun bir şekilde anlaşacaksınız. Uzun süredir kavuşamadığınız beklentilerinize yeni bir formül geliştirmek yerine; beklemeyi yeğleyerek, içinizdeki korkuları yenmelisiniz. Kayıp ve kazançlarınızı gözden geçirmeli ve hata yapmamalısınız. Daha sonra statü değiştiren durumlarda geriye dönmeniz zor olabilir. Dostlarınızın tekliflerini kabul etmeden önce düşünmelisiniz. Yurt dışı ile ilgili projeleriniz gerçekleşebilir. Bu dönemde beklenmeyen aksiliklere karşı önlemlerinizi almalısınız.

 AKREP BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU

Bu hafta ,  güçlü dostlukların temelini atacaksınız. Düşüncelerinden yararlanabileceğiniz dostluklar kuracak ve bu konuda müthiş bir iletişim içinde olacaksınız. Başkalarına çılgın gelen işler, size son derece kolay gelecek. . Çalışma yaşantınızla ilgili olumlu değişimler içinde olacaksınız. Sessizce işinizi yapmaktan hoşlandığınız için, bu dönemde rahatsız edilmek istemeyebilirsiniz. Her konuda yoğun duygular içindesiniz. İşinizle ilgili odaklaşmak isteyeceksiniz. konusunda akıllıca kararlar vereceksiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerle uyumlu işbirliklerini gerçekleştireceksiniz. Bitmesi gereken durumlar gündeme gelecektir. Eski olayları kurcalamak için hiçbir fırsatı kaçırmadığınız bir gerçek. Bazılarınız birçok sırları ortaya çıkarırken, kendini de ele verebilir dikkatli olun. Kaş yapayım derken göz çıkarmazsanız iyi olur. Kariyerinizi güçlendirmek için dışarıdan yardım almanız gereken uygun günlerden birindesiniz.. İşinizde yükselmek istiyorsanız, doğru insanlarla birlikte olacaksınız. Tartışmalardan ve güç savaşlarınızdan sakınmalı ve kaba kuvvetlerin size olumsuzluk verebileceğini bilmelisiniz. Aykırı düşünce içinde olacağınız kişilerden uzak kalmaya çalışın. Partnerinizle, önemsiz konular nedeniyle inatlaşmalardan vazgeçerek, gereksiz dargınlıklara meydan vermeyin.

 YAY BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU

Hayallerinizin peşinde koşmanız gerekecek. Aileniz bu konuda size destek vermek yerine zorlayıcı kurallarla karşınıza çıkacak. Ailenizin kadınları ve erkekleri geleneksel davranışları sizde sorun yaratacaktır. Siz, ilginç kişileri sevdiğiniz için, bu durumdan rahatsız olacaksınız. Bu dönemde daha fazla enerji sarf etmeniz gerekecek. Fanatik düşünceler içinde sıkışabilir ve kendinizi kalıplaşmış duygular içinde bulabilirsiniz. Etkin grup arkadaşlıkları her zaman iyi sonuç vermeyebilir. Bazı kıskançlıklara hedef olabilirsiniz. Bu hafta yaşlı kimselerin desteği de üzerinizde olacaktır. Üstünlük duyguları içindesiniz. Düşüncelerinizi inatla savunan ve kendinize güvenen bir tablo ortaya çıkaracaksınız.. Sosyal yaşantınızın bir parçası olan yolcuklar gündeme gelecektir. Bu dönemde arkadaşlarınızla ortak aktivitelerinizi gerçekleştireceksiniz. Eğlenceli ve hoş vakit geçirmek için kuracağınız beraberlikler olacaktır. Yolculuklarınızda ani başlayan geçici aşk ilişkilerine karşı tedbirli olun ve bu beraberliklerinizden çok şey beklemeyin. Siz; bu dönem, akıllı ve mantıklı davranmayı yeğleyerek, mantığınızı  sosyal başarılarınız için kullanacaksınız. Çevrenizdeki şartlar statünüzü desteklerken, ilişkilerinizi diplomatik bir şekilde kullanacaksınız

OĞLAK BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU

Meraklı yönleriniz daha da belirgin bir hal alacak ve idealleriniz için savaş vereceksiniz. Öğrenme merakınız artarken, şimdiye kadar denemediğiniz konular üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Yeni dostluklara ve iş birliğine hazır bir dönemdesiniz.. Tanışacağınız kişilerin geleceğiniz üzerinde büyük bir etkisi olacaktır. Sürpriz fakat olumlu ilişkilerin ortaya çıkacağını bilmelisiniz. Böyle anlarda, içinizde çılgın bir enerji duyacaksınız.. Haftayı  hasarsız atlatmak istiyorsanız; kendi duygularınızın esiri olmayın, yakınlarınızın sözlerine ve tavsiyelerine kulak verin. Tartışmalarda arkadaşlarınızı yargılamadan dinlemelisiniz. Gücünün farkındasınız. Engelleri hızlı bir şekilde atlatacaksınız. Kararlı ve temkinli hareket etmenize rağmen, aile yakınlarınızın düşüncelerinin de hayatınızda yeri olacaktır. Bazıları baba mesleğini devir alabilir ve yeniden yapılandırabilirler. Aileden kalan ve atıl vaziyette bekleyen bazı maddi konuların kazançlı bir şekilde gündem kazanması söz konusu. Bireysel çalışmalarınızı destekleyici yolculuklar yapacak ve yaptığınız yolculukların yurt dışı menşeli olmasına dikkat edeceksiniz. Yenilikler konusunda temkinli hareket edeceksiniz.

 KOVA BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU

Gözünüzü korkutmak istemiyoruz fakat ani değişimlere hazır olun. Karşılaştığınız kişilerin sözlerinden ve beden dilinden çok etkileneceksiniz. Yine dostluklarınızda spekülatif olaylara karşı temkinli olmalısınız. Ani aşkların ve başlangıcı ve bitişi de bu dönemde karşınıza çıkabilir. Özellikle, sizi sevindirecek duygusal anlar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde kendinizi herkesten daha çok seveceksiniz. Yaşam hırsınız tavan yapacaktır.. Hayal gücünüzü istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. Çevrenizdeki kişiler sizin alışkanlıklarınız konusunda tepkisel davranabilirler fakat düşüncelerinizi inatla savunmanız nedeniyle yetersiz kalacaklar. Bu dönem yaşantınızla ilgili sağlam kararlar alıyorsunuz. Ani değişen şartlara karşı temkinli olmalı, ölçüyü kaçırmamalısınız. Gireceğiniz topluluklarda karşılaşacağınız eski ilişkilerinizin tekrar karşınıza çıkması ve bu kişilerden etkilenmeniz size hareket kazandıracaktır. Fakat yine de tedbiri elden bırakmamalısınız.. Enerjiniz, çevrenizi etkileme konusunda sizi atağa kaldırıyor. Odaklaşacağınız konularda başarılı bir çalışma içine gireceksiniz.. Detoks ve spor birleşimi ile bedensel aksiyonunuz yükselecek. Sağlığınızla ilgili kararlar alacaksınız.

 BALIK BURCU HAFTALIK BURÇ YORUMU

Duygusal zaaflarınız artabilir. Kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Değerinizin anlaşılmadı duygusuna kapılabilirsiniz. Kuruntulu düşünce yapınız çevrenize karşı yanlış kullanabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerden şüphelenebilirsiniz. Aile ortamını etkileyecek özel durumlar söz konusu olabilir. Sorunlarınızı çözme yönünde yol gösterici bir rol alacak, ortak düşünceleriniz doğrultusunda kenetlenerek problemlerinizin üzerine gideceksiniz. İlişkilerinizi gözden geçirerek, aksayan yönlerini açığa çıkarın. Hedeflerinizle ilgili konularda heyecanlarınız ön plana çıksa bile, oto kontrolünüz sürekli olarak sizi tetikte tutacak. Yakınlarınızın ve sevdiklerinizin hakkını savunurken, yardım etme duygularınız sizi rahatlatacak. Proje ürettiğiniz konularda açılma ve büyüme söz konusu olacak.. Eski dostlarınızla bir araya gelebilir ve güvenli bir dostluk örneği sergileyebilirsiniz. Rakip tanımıyor fakat bu özelliğinizi gizlemeyi başarıyorsunuz. Olumlu ve olumsuz duyguları bir arada yaşamak zorunda kalmanız, dengelerinizi bozuyor. Biraz daha rahat olmalısınız. Duygusal yaşantınızda abartılardan uzak kalmalısınız. İlişkilerinizdeki pürüzleri fazla büyütmemeli ve olayları kendi akışı içinde değerlendirmelisiniz.

 ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL / MEDYABEY.COM

Twitter: @fozkol

Instagram: filizozkol

Yorumlar