Astroloji

Aylık Burç Yorumları: Temmuz 2024

2024 Temmuz ayında astroloji aleminde burçları etkileyebilecek olası gelişmeleri ünlü astrolog Filiz Özkol yorumladı: Bakın Temmuz ayında burçlarda hangi astrolojik gelişmeler görünüyor?

Aylık Burç Yorumları: Temmuz 2024

Temmuz 2024 aylık burç yorumları

Koç Burcu Aylık Burç Yorumu:  Bu ay iş konusunda hedeflerinizi büyük bir hırs ve coşkuyla takip edeceksiniz. Ev ve ailenizi sevmenize rağmen çalışma yaşamınız ön planda olacak. Yapmanız gereken işler konusunda kendinizi yetersiz hissedebilir ve bu özelliğinizi kapatmak için çevrenize karşı baskıcı davranışlar içinde olabilir, her türlü gücün arkasında maddi değerler arayabilirsiniz. Karşılaşacağınız engellerle mücadele edecek güçtesiniz.

Kendinize ait doğrularınızdan emin olmak için; çevrenizi sınamak isteyecek, kendinizi çok daha enerjik ve cesaretli hissedeceksiniz. Arkadaş seçimi veya ortak işlerde, size destek verecek pratik zekalı kişileri tercih edeceksiniz. Daha sonra aile ilişkileriniz daha çok önem kazanacak ve onlarla birlikte güzel bir dönem geçireceksiniz.

Sağlık konusunda güzel bir ay. Duygusal konularda hırçın yönleriniz sizi gergin yapabilir. Her şeye rağmen güzel bir ay. Cildinize özen göstermeli, yağlı yemeklerden uzak kalmalı ve temiz havada yürüyüşler yaparak, vücudunuzun formunu korumalısınız. Hafif sporlar yapmalı ve bel kaslarınızı zorlamamalısınız.

Boğa Burcu Aylık Burç Yorumu:  Temmuz ayında iş arkadaşlıkları, grup çalışmaları gibi aktiviteler ve kişisel tatminleriniz doğrultusunda çalışmalar içinde olacaksınız. Eğer bu tür grup çalışmalarında esnek davranmazsanız; düşüncelerinize karşı tepkiler alabilir ve ortak çalışmalarınızda problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bazı karşıt düşüncelere karşı taktikler geliştirmeniz gerekebilir.

Düşüncelerinizi akıcı bir şekilde ifade ederken, ikna yeteneğinizin etkin olmasını gündeme getirecek ve istekleriniz doğrultusunda uygulamalar yapacaksınız. Derin düşünceler içinde olmanız, analiz yeteneğinizin güçlü olması, çevrenizin ilgisini çekecek. Karşınızdaki kişinin düşüncelerini algılıyorsunuz. İlişkilerinizde yapıcı, güçlü, fakat denetleyici olacaksınız.

Cazip güçlü biriyle duygusal beraberlik yaşayabilirsiniz. İşinizi iyi takip ederek disiplin içinde davranışlarınızı sürdüreceksiniz. Birçoğunuz maddi konulardaki başarınızı çevresel faktörlerle birleştirecek, ortak işbirliği içine gireceksiniz. Katılacağınız grup yemeklerinde kontrolü elden bırakmayın. Yolculuklarda dikkatli olmalı ve kazalara karşı temkinli hareket etmelisiniz.

İkizler Burcu Aylık Burç Yorumu:  Bu ay sürpriz aşklara hazırlıklı olun. Sosyal yaşantınızda kişisel cazibenizin artmasından faydalanabilirsiniz. Bu tür ortam konuşmalarında popüler konuları gündeme getireceksiniz. Sağduyulu olmayı ve sakinliği elden bırakmayın. Bu şekilde davrandığınızda ortaya çıkacak zor pozisyonlardan başarı ile çıkacaksınız.

Fiziksel enerjinizin güçlü olduğu bir dönem. Yanlış ilişkiler yaşamak istemiyorsanız, zamanı ve kişileri doğru seçmelisiniz. Size zaman kaybettirecek birlikteliklerden kaçınmalısınız. Daha dayanıklı ve çalışkan bir performans sergilemenize rağmen, duygularınızı ifade etmekte zorlanacaksınız. İlişkilerinizde baskın bir portre çiziyorsunuz. Kafanıza koyduğunuz her şeyi anında yapma isteğiniz yüzünden, kendi enerjinizin altında boğulduğunuzu hissedebilirsiniz.

Kendinizi özgür bırakmanın keyfini yaşamalısınız. Yabancı ülkelerle ilgili konuların gündeme gelmesiyle aklınız karışabilir. Sosyal çevrenizde sizi etkileyecek kişilerle birlikte olacak ve ortak çalışmalar içine gireceksiniz. Maddi olanaklarınızı ve kapasitenizi gözden geçirmelisiniz. Değişen şartların sizi zorlaması karşısında bocalama yaşamanız mümkün, dikkatli olun. Sağlınızla ilgili rutin kontrolleri yaptırmalısınız. Yeni bir başlangıç ve yeni bir yaşam tarzı planlıyorsanız, bu dönemi iyi kullanmalısınız.

Yengeç Burcu Aylık Burç Yorumu: Sosyal yaşamınızın ilginç olaylara sahne olduğunu görecek biy aydasınız ve bu hareket içinde önemli ve enteresan kişilerle bir arada olacaksınız. Bu grup aktiviteleri çerçevesinde, ayni görüşlere sahip olduğunuz kişilerle, ayni hedefler ekseninde kenetleneceksiniz. Geleceğe yönelik dostlukların temelini atabilirsiniz.

Mantık çerçevesinde attığınız adımlar, marjinal düşünceli kişilerin etkisi ile rotasından saptırılabilir. İlk anlarda size ütopik gelen bu kişilerin düşünceleri, sonradan canınızın sıkılmasına neden olabilir, dikkatli olmalısınız! Bu tür kişilerin varlığı, güvenilir dostluklar konusunda sizi çelişkili düşünceler içinde bırakabilir. Konu ile ilgili karar vermekte zorlanabilirsiniz.

Ruhsal evinizdeki Jüpiter'den olumlu etkiler almaya devam ediyorsunuz. Birçok organizasyonun altına imza atacak, karşı cins üzerinde özel bir yeriniz olacaktır. İş ve aşkı birbirine karıştırabilirsiniz. Öfkenize hakim olduğunuz sürece, sağlığınız bir sorun yaratmayacak. Ruhsal konular çerçevesinde, sizi rahatlatacak şekilde olaylara geniş perspektiften bakmalısınız.

Aslan Burcu Aylık Burç Yorumu: Bu ay kendinizle savaşacaksınız. Kendinize olan özgüveniniz sizi yanıltabilir. Takdir gören kişisel çabalarınız sizi motive etse bile, tam olarak beklentilerinizin yanıtını bulamayabilirsiniz. Bu ay daha esnek olmalı, eksik kalan işlerinizi tamamlamalı, yeni fırsatlar yaratma yerine eskileri akıllıca değerlendirmelisiniz.

İletişim, haberleşme, detaylı işler, hatalar, ihmaller ve unutkanlık artacaktır. Fakat bu size durum değerlendirmesini daha net yapmanızı sağlayacak, daha hesaplı davranarak içinden çıkılmaz sorunları çözeceksiniz. Bu dönem ortaklık içindeyseniz; yalnız kalmak istemeyecek ve idealist, yönetici ruhu taşıyan kişilerle ortak çalışmalar içinde olacak, ayrıca haksızlıklar karşısında tepkileriniz ortaya koyacaksınız.

Uzun süredir görüştüğünüz dostlarınızla bazı duygusal çekişmeler sonucunda ilişkilerinizi bitirebilir veya sevdiğiniz bir dostunuzla ayrı ortamlara düşebilirsiniz. Ay boyunca geri giden Satürn duygusal dengelerinizi kontrol ederken, size uzun zamandır ilgisi olan birinin duygularının açığa çıktığına şahit olabilirsiniz. Yine sosyal yaşantınızda bozulan dostluklarınızı yeniden düzeltme imkanı bulacak, derin bir çözülme devresine gireceksiniz. Bu dönemde cildinize kemiklerinize ve iskelet sisteminize özen göstermelisiniz.

Başak Burcu Aylık Burç Yorumu:  Temmuz ayı boyunca sezgileriniz doğrultusundaki çabalarınız karşılık görecek ve para kaynaklarının nasıl değerlendirileceği konusunda sağduyulu davranışlar sergileyeceksiniz. Partnerinizin maddi olanaklarından yararlanacaksınız. Karşıt finans evinizin güçlü olması; sizin bu konudaki tarzınızı daha da belirgin hale getirerek karşı taraftan 'ne' istediğinizin bilincinde olacak ve bazı şartlarınızın yerine getirilmesi konusunda ısrarcı davranacaksınız.

Kendinizle ilgili konularda sessiz kalmayı yeğlemeli, çevrenize karşı eleştirel bir yaklaşım içinde bulunmalısınız. Mesleki konularda duygusal tatmin sağlamak için gerekli çalışmaları daha sonrasına ertelemelisiniz. Sabit düşüncelerden uzaklaştığınız zaman, kendinizi daha iyi hissediyorsunuz. İnatçı yapınızın kendinize zarar verdiğini siz de biliyorsunuz.

Sosyal çevrenizde değişimler ve yeni başlangıçlar için uygun olmayan bu durumu eski dostlarınızla hasret gidererek geçiştirebilirsiniz. Eski şartlarınızı korumaya devam etmelisiniz. Kendinizi geliştirmek için sizi motive edecek arkadaşlara ihtiyaç duyuyorsunuz. Yardım etme duygunuz artarken, zevkler konusunda aşırıya kaçabilirsiniz. Olumsuzluklar karşısında ketum bir tavır takınıyorsunuz. Maddi konularda sizi destekleyici fırsatlar gündeme gelecektir. Karasızlık çektiğiniz anlarda arkadaşlarınızdan yardım alacaksınız. Sosyal konumunuzda yükselme olabilir. Ay boyunca sağlık eviniz, size büyük bir şans verecek.

Terazi Burcu Aylık Burç Yorumu:  İddialı tavırlarınızla ön plana çıkmak ve toplumda dikkat çekici işler yapmak istediğiniz bir zaman dilimindesiniz. Bu ay egonuzu tatmin etmek için elinize geçecek fırsatları akıllıca kullanmalısınız. Olaylara yönetici bir tavırla yaklaşıyorsunuz. İyi niyetli dostlarınızın, size önereceği tekliflere hayır demeden önce düşünmelisiniz. Maddesel konularda beklediğiniz fırsatları yakalamak ve iş olanaklarınızı genişletmek için uygun bir dönemdesiniz.

Sadece, riskleri unutmayın. Farklı görüşteki kişileri bir araya toplayabilirsiniz. Hedefleriniz, uzak ülkelerde yapacağınız başarılı çalışmalar gibi arzu ve isteklerinize yoğunlaşarak, yaşam sürecinizi emin adımlarla şekillendiriyor, pes etmeyerek sabırla yaklaşıyorsunuz.

Yazışmalar ve haberleşme konusunda yaşayacağınız aksilikler ortaklık ilişkilerinize de yansıyacaktır. Finans evinizle ilgili birçok fırsatı yakalayacak ve zekice paranızı değerlendireceksiniz. Karşınıza birçok fırsat alternatifleri çıkacak. Enerjinizi doğru kullanacağınız anları seçeceksiniz. Bu ay, yakın ilişkilerinizdeki bazı sorunlar konusunda dostlarınızın fikirlerini almaya çalışın. Konuşma dilinizi çok iyi kullanacaksınız. Sağlık konusunda bu ay oldukça hassassınız.

Akrep Burcu Aylık Burç Yorumu:  Temmuz ayında aşk hayatınız oldukça ilginç gelişmelere sahne olacak. Sevgiliniz yanınızda olacak ve sizi mutlu edecek, özellikle maddi konularla ilgili yardımlarını esirgemeyecek. Konuşacağınız ve paylaşımlarınızı aktaracağınız kişilerin önemli, destek verici davranışları sizi memnun edecek. Bu ay aranızda kavga çıkmasını istemiyorsanız, sevgilinizle baş başa kalmak yerine, sosyal aktivitelere birlikte katılmaya teklif etmelisiniz.

Sorunlarınızı tartışmaktan kurtulur ve bu dönemi rahatlıkla atlatırsınız. Fikir birliği ettiğiniz kişiler size uygun kişiler olacaktır. Ruhani yönleriniz ön plana çıkarken, çevrenize öğretici bir şekilde yaklaşacak, yaşamın doğal bir öğretmeni olacaksınız.

Sonuç olarak, yaşam enerjinizin daha da güçleneceğini unutmayın. İçinizdeki çocuk ortaya çıkacak. Çevrenizde meydana gelen olayları tamamen kendi doğrularınızla şekillendirip, değerlendireceksiniz. Ay içinde, sağlık sorununuz görünmemesine rağmen; yaşadığınız yoğun duygular yüzünden strese bağlı tansiyon değişimleri yaşayabilirsiniz.

Yay Burcu Aylık Burç Yorumu:  Temmuz boyunca Satürn geri gidiyor. Gireceğiniz topluluklarda karşılaşacağınız eski ilişkilerinizin tekrar karşınıza çıkması ve bu kişilerden etkilenmeniz size hareket kazandıracak. Fakat yine de tedbiri elden bırakmamalısınız. Tartışmaların ve kırıcı konuşmaların olabileceği ortamlardan uzak kalmalısınız.

Planlarınız uygularken, kibar, ince, zarif fakat ısrarcı bir şekilde davranacaksınız. Enerjiniz, çevrenizi etkileme konusunda sizi atağa kaldırıyor. Odaklanacağınız konularda başarılı bir çalışma içine gireceksiniz. Çevrenizdekiler sizi sevecek ve sayacak. Bu sizin için iyi bir avantaj olacak.

Satürn'ün ters hareketi nedeniyle hatalar yapabileceğinizi unutmayın. İyi giden işlerinizde, olabilecek kötü gelişme olasılıklarını da düşünerek, iş akışını kontrol altında tutun. Retro Satürn'ün sizi yanıltabileceğinizi sakın unutmayın. İstek, güç ve aksilikler kapınızda. Kritik bir durum. Satürn bu ay retro yaparken yatırım konusuna yoğunlaşmalısınız. Ailenizde yaşlı kişilerinin sağlığı ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

Oğlak Burcu  Aylık Burç Yorumu: Sorumluluk duygunuzun artacağı ve kendinizi daha da ön plana çıkaracak işler yapacağınız bir aydasınız. Temmuz ayında aşk hayatınız oldukça renkli ve farklı seyredecek. Partnerinizle birlikte uyum sağlayamadığınız birçok konu da hoşgörülü olmalısınız. Daha önce gözünüze batan bazı hareketlerini olgun bir şekilde karşılamalısınız. İlişkilerinizde tatlı bir yaklaşım söz konusu olacak.

Görüşeceğiniz veya iş birliği içinde olacağınız kişilerin güçlü ve kariyerli olmasına özen göstereceksiniz. Aşkta olgun davranmayı öğreniyorsunuz. Güçlü ilişkiler içinde olacaksınız, fakat Satürn iletişim evinizde geri gittiği için yüksek mevki arayışı içindeyseniz dikkatli olmalı ve karşına çıkan sorunlarla savaşmak yerine beklemeyi tercih etmelisiniz.

İş hayatınızda aksi davranışlarda bulunmamaya özen gösterin. Araştırma içgüdünüzün yüksek olmasından kaynaklanan, hedeflerinize yönelik çalışmalar içindesiniz. Rakip tanımıyor fakat bu özelliğinizi gizlemeyi başarıyorsunuz. Sağlık konusunda çok fazla bir sorun olmasa da ruhsal anlamda kendinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Yaşam kalitenizi bozacak hareketlerden uzak kalmalısınız.

Kova Burcu Aylık Burç Yorumu:  Temmuz ayının ilk günlerinde duygularınızı paylaşmaktan hoşlanmayacaksınız. Genel olarak, kişiselliğinize yönelik bilinçaltı düşünceleriniz ön planda olacak. İlişkilerinizde sessiz ve derinden gitmeyi yeğliyorsunuz. Bu dönem, olayları irdelemekten vazgeçmelisiniz. Yapacağınız planlarda gözden kaçırdığınız birçok noktayı gündeme getirmeli ve küçük ayrıntıları bir kez daha incelemelisiniz.

Geçmişinize gizli bir küskünlüğünüz var. Bilinçaltınız gereksiz anlarda size gerginlik yaratıyor. Gizli kıskançlıklarınız yakanızı bir türlü bırakmıyor. Yanlış davranışlarınızın siz de farkındasınız. Genelde sakin olan yapınızı negatif etkileyecek, dış etkenlere karşı kendinizi kapalı tutun.

23 Temmuz tarihine kadar Güneş, çalışma ve sağlık evinizde kadar kalacak. Etrafınızda size eşlik edecek güçlü insanlar istiyorsunuz. Eski işyerinizden gelebilecek tekliflere hazır olun. Karşıt evinizdeki Venüs'ün enerjisini hissedeceksiniz. Oldukça sağlıklı görünmenize karşın beslenme ile konularda aşırıya kaçmayın. Uzun süre ayakta kalmamalı ve hafif dinlendiren sporları tercih etmelisiniz.

Balık Burcu Aylık Burç Yorumu: Bu ay kardeşler ve yakın akrabalarınızla aranızda bir takım problemler olabilir. İletişim konusunda oldukça başarılı ve çevrenize olumlu bir görüntü veriyorsunuz. Başarılı çalışmalara imza atarak, işinizde manevi tatmin sağlayacaksınız. Entelektüel yönlerinizi ortaya çıkaracak aktivitelerde, aynı meslekten kişilerle aranızda duygusal bir çekim oluşabilir.

Canlı ve dinamik yaşam temponuzun içinde, küçük ve yakın yollarla ilgili aşklar gündeme gelebilir. Başlangıçta size cazip gelen bir teklif, daha sonra istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Neptün'ün sizi yanıltmasına izin vermeyiniz. Satürn geri gidiyor. Gezegenler birbirine geçiş yapıyor. Ailenize ters gelen düşünceleriniz nedeniyle, kendinizi ifade etmekte güçlükler yaşayacaksınız.

Dışa dünyanıza yansıtmasanız da kafanızın için oldukça karışık. Fikir birliği içinde olduğunuz kişilerle gereksiz bir tartışma ortamı yaratmamalısınız. Duygusal anlamda çok çabuk etkileniyor ve hızlı kararlar alıyorsunuz. Herkes sizinle aynı düşüncede olmayabilir. Dostlarınızdan yardım alabileceğiniz bir dönem içindesiniz. Sağlık gezegeniniz bu ay size destek veriyor. İskelet sisteminize dikkat etmelisiniz.

Astrolog Filiz Özkol - Alem.com.tr

Yorumlar