Medya ve Sinema-TV

Drakula: Son Yolculuk filminin gösterim tarihi 25 Ağustos

Bram Stoker'ın klasikleşmiş romanı Dracula’nın Kaptanın Seyir Defteri adlı bölümünden uyarlanan Drakula: Son Yolculuk filminin yeni fragmanı yayınlandı.

Drakula: Son Yolculuk filminin gösterim tarihi  25 Ağustos

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği Drakula: Son Yolculuk, 25 Ağustos’ta sinemalarda olacak.

Filmin konusu

Üzerlerinde herhangi bir işaret bulunmayan elli adet ahşap sandıktan oluşan özel kargoyu Karpatya'dan Londra'ya taşımak üzere kiralanan Demeter adlı ticari geminin dehşet verici hikâyesini konu alan filmde okyanus yolculuğunda hayatta kalmaya çalışan ve her gece gemideki acımasız bir varlık tarafından sinsice takip edilen talihsiz mürettebatın başına tuhaf olaylar gelir. Bir süre sonra kömüre dönmüş, terk edilmiş bir enkaz halinde İngiltere kıyılarına geri dönen Demeter’in mürettebatından ise hiçbir iz yoktur.  

Zodiac ve Black Swan filmlerinin yapımcılarının imzasını taşıyan filmin yönetmen koltuğunda Norveçli korku virtüözü André Øvredal oturuyor.

“In the Heights”, “Straight Outta Compton” filmleriyle tanınan Corey Hawkins’in, Demeter’in mürettebatına katılan doktor Clemens’i canlandırdığı filmde, Aisling Franciosi istemeden gemiye kaçak binen bir yolcuyu, Liam Cunningham geminin kaptanını ve David Dastmalchian ise Demeter'in ikinci kaptanını canlandırıyorlar. Jon Jon Briones, Stefan Kapicic, Nikolai Nikolaeff ve Javier Botet ise filmde yer alan diğer oyuncular arasında yer alıyor.   

Filmin Künyesi:

Tür:  Korku

Yönetmen: André Øvredal

Oyuncular: Corey Hawkins, Aisling Franciosi, Liam Cunningham, David Dastmalchian 

Senaryo: Bragi F. Schut, Stefan Ruzowitzky ve Zak Olkewicz (Senaryo Bram Stoker imzalı Dracula’nın “The Captain’s Log” adlı bölümünden uyarlandı)

Yapımcılar: Brad Fischer, Mike Medavoy, Arnold Messer           

Uygulayıcı Yapımcı:   Matthew Hirsch 

 

 

 
 

 

Yorumlar