Yeniçağ

Ulusal Apiterapi Kongresi 16-17 Aralıkta yapılacak

Arılarl a1. Ulusal Apiterapi Kongresi ve Türkiye-Ukrayna Apiterapi Zirvesi, 16-17 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek.

Ulusal Apiterapi Kongresi 16-17 Aralıkta yapılacak

Apiterapi Derneği, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Medipol Üniversitesi, Beykoz Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Yöntem iş birliğiyle düzenlenecek kongreye, yurt içi ve dışından 150 bilim insanı katılacak.

Beykoz'da bir otelde 16-17 Aralık'ta yapılacak kongrede, arılardan elde edilen bal, polen, bal mumu, arı sütü, propolis, arı zehiri gibi ürünlerin sağlık koruyucu ve iyileştirici olarak kullanıldığı geleneksel terapi yöntemi apiterapi ele alınacak.

I. Ulusal Apiterapi Kongresi ve Türkiye-Ukrayna Apiterapi Zirvesi'yle toplumun apiterapi konusunda bilinçlendirilmesi ve kullanım alanının yaygınlaşması amaçlanıyor.

Beykoz Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Ekinci, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i ziyaret ederek, kongre ve apiterapi uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Kongrenin önemine değinen Çelikbilek, "Bal bizim için milli bir servettir. İstanbul'un en fazla bal üreten ilçesi Beykoz'da üreticileri teşvik etmek ve bilinçlendirmek amacıyla etkinliklerimizi sürdürüyoruz. Bu kongreye ve zirveye ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar