Her hayvana nasıl sesleneceğini bilen çoban

Çıkardığı değişik seslerle, hayvanlarla iletişim kuran çoban ile yapılan 1900'l yıllardan kalma bir röportaj izliyoruz. Raöportajı gerçekleştiren Atilla İçli, Türk halk müziği ses sanatçısı, besteci ve program yapımcısı. 1968 de TRT İstanbul Radyosuna girdi. 1972 de Ankara Radyosu’na geçti. Ses sanatçılığının yanı sıra TRT’de programcılık yaptı. Şarkı ve türkü formunda çeşitli eserler besteledi. 

Videoyu Sitene Ekle

<iframe src="https://www.mistikalem.com/video-embed/19351" width="640" height="360" frameborder="0"></iframe>

Annesiz kalan köpek yavrularını emziren eşek

Anneleri ölen köpek yavrularını eşek emziriyor

Teravih namazında imamın üstüne atlayan kedi

Cezayir'deki bir camide teravih namazı kıldıran imamın üzerine kedi çıktı. Kediye şefkat gösterip namazı kıldırmaya devam eden imama sosyal medyadan övgüler yağdı.

Piyano çalan kurye herkesi kendine hayran bıraktı

Sipariş teslimatı yaptığı otelde çaldığı piyano ile sosyal medyada Türkiye'nin gündemine giren 19 yaşındaki Muharrem Can İncir, hayallerini anlattı.

Kafkas Vaşağı Dorlion, 11 ayda 1400 kilometre yol katetti

Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki sarıçam ormanlarında yaşayan nesli tükenme tehlikesi altındaki vaşak, gece avlanıp gündüz dinlenerek 11 ayda 1400 kilometre yürüdü.

Uzaya gönderilen Adana kebabı sosyal medyada uçtu!

Adanalı kebapçının uzaya göndermek istediği kebap, yabancı haber sitelerinin ve ajansların paylaşımlarıyla sosyal medyada en çok konuşulan olaylar arasına girdi..

Emrah Safa Gürkan: Vasıfsız dünyanın göstergeleri...

"İnsanlar belirli formatların içine sıkışıp kalıyor kendi formatlarını yaratamadıkları için" diyen Emrah Safa Gürkan, kimsenin aykırı fikir duymak istemediğini söyledi.