Medya ve Sinema-TV

Ünlü yıldız Raquel Welch 82 yaşında öldü

ABD'li oyuncu ve model Raquel Welch, uzun süredir mücadele ettiği amansız hastalık sonucu 82 yaşında vefat etti.

Ünlü yıldız Raquel Welch 82 yaşında öldü

Raquel Welch’in ölüm haberi menajeri tarafından doğrulandı. Yapılan açıklamada ünlü oyuncunun geçirdiği kısa bir hastalığın ardından hayatını kaybettiği belirtildi.

1940'ta Chicago'da doğan Raquel Welch’in babası Bolivyalı, annesi ise ABD’liydi. California’da büyüyen Welch, 1960 ve 70’li yıllarda sayısız filmde başrol oynamıştı.

Fantastik Yolculuk (Fantastic Voyage) ve Bir Milyon Yıl Önce (One Million Years BC) filmleriyle adını tüm dünyaya duyuran Raquel Welch, sinema tarihinin en seksi yıldızlar arasında gösteriliyorduç

Welch, 50 yıllık oyunculuk kariyeri boyunca 30’dan fazla filmde oynamış ve 50’den fazla dizide yer almıştı.

,'Üç Silahşörler’in 1974’teki yeniden çevriminde oynadığı 'Constance de Bonacieux' rolüyle Altın Küre kazanan Raquel Welch, gençliğinde güzelliğiyle anılan isimlerinin başında geliyordu.

4 kez evlilik yapan Raquel Welch, ilk kez nikâh masasına oturdu ve 1964'te boşandığı lise eşi James Welch'in soyadını hayatı boyunca taşıdı.

Raquel Welch'in bu birliktelikten Damon Welch ve Tahnee Welch adında iki çocuğu oldu. Welch'in kızı Tahnee Welch de annesi gibi modellik ve oyunculuk yaptı.

Yorumlar