Sağlık

Eczaneler ve ecza depolarındaki ilaç listesi güncellenecek

Türkiye Eczacılar Birliği ve Sağlık Bakanlığı arasındaki görüşme sonucunda eczane ve ecza depolarında yer alması gereken ilaçların listesinin güncellenmesine karar verildi.

 Eczaneler ve ecza depolarındaki ilaç listesi güncellenecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, eczanelerin ilaç takip sisteminde düzenleme çalışmaları yapılacağını, eczane ve ecza depolarında bulunması gereken ilaç listesinin güncelleneceğini açıkladı.. 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Koca, dün Türkiye Eczacılar Birliği başkan ve üyeleriyle toplantı yaptıklarını belirterek toplantıda alınan kararları açıkladı.

Bakan Koca, "Türkiye Eczacılar Birliği başkanı ve üyeleriyle dün yaptığımız toplantıda şu konularda karar aldık. Pandemi nedeniyle eczanelerimizin İTS (İlaç Takip Sistemi) kayıtlarında meydana gelmiş olan uyumsuzluklara ilişkin düzenleme çalışmaları yapılacak. Güncel ilaç stok yönetiminin daha etkin bir şekilde yapılması sağlanarak ilaç tedarikindeki sorunlar minimuma indirgenecek. Eczane ve ecza depolarında bulunması gereken ilaç listesi güncellenecek." açıklamasını yaptı.

Yorumlar