saglik-bakanligi

Sağlık

Türkiye'de Aile Diş Hekimliği uygulamasına geçiş sürüyor

Eskişehir, Karabük ve Kırşehir'de pilot olarak başlayan Aile Diş Hekimliği uygulaması, gelecek yıl 20 ilde, sonra da kademeli olarak ülke genelinde yaygınlaştırılacak.

Yurt

Sağlık Bakanlığı yaklaşık 11 bin işçi alacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Sağlık Bakanlığı 10 bin 900 sürekli işçi istihdam edecek.

Yurt

Üniversite hastanelerinde çalışanların özlük haklarında iyileştirme yapan yönetmelik yayımlandı

YÖK'ün hazırladığı yönetmelikle, üniversite hastanelerindeki personelin döner sermaye ek ödemelerinde 1 Ağustos itibarıyla iyileştirme yapıldı. Personele yapılacak ek ödeme, sabit ek ödeme, taban ödeme ve teşvik ek...

Sağlık

Sağlık Bakanlığı uyardı: Medikal estetik kursları yasa dışı

Sağlık Bakanlığı, illere gönderdiği yazıyla medikal estetik kursları düzenlenmesi ve sertifika verilmesinin yasaklandığına dikkati çekti.

Sağlık

Üçüncü basamak sağlık hizmet sunucularının özellikleri

Sağlık Bakanlığınca hazırlanan Sağlık Hizmet Sunucularının Basamaklandırılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.

Sağlık

Bu belirtiler oluştuğunda maske takıp doktora koşun

Sağlık Bakanlığı'nın 'maymun çiçeği' rehberine göre, ateşle birlikte halsizlik, baş, kas, eklem ağrısı ve lenf düğümlerinin şişmesi bulgularından biri veya birkaçının oluşursa maske takılarak hastaneye...

Sağlık

Eczaneler ve ecza depolarındaki ilaç listesi güncellenecek

Türkiye Eczacılar Birliği ve Sağlık Bakanlığı arasındaki görüşme sonucunda eczane ve ecza depolarında yer alması gereken ilaçların listesinin güncellenmesine karar verildi.

Sağlık

Türkiye Probiyotik Rehberi hazırlanıyor

Sağlık Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı ve Mikrobiyota ve Probiyotik (MikroBiyom) Derneğinin ortak çalışmasıyla Türkiye Probiyotik Rehberi hazırlanacak.

Yeniçağ

Alternatif TIP tedavi ürünleri eczanelerde satılacak

Sağlık Bakanlığı, fonksiyonel ve bütünleyici tıp olarak da bilinen homeopatik tıbbi ürünlerin yasal çerçeveye kavuşması için çalışmalarını sürdürüyor.

Sağlık

Sağlık Bakanlığı'nın Kurban Bayramı tavsiyeleri

Kurban Bayramı'nda sağlıklı beslenme önerilerinde bulunan Sağlık Bakanlığı yetkilileri, öncelikle Kovid-19 pandemisi şartlarına dikkat edilmesini istedi.

Sağlık

Sağlık Bakanlığı'ndan Ramazan Bayramı uyarıları

Maske, mesafe, temizlik ihmal edilmeden sağlık için ihmal edilmemesi gereken noktalar.

Yurt

65 yaş üstü doktorlar yeniden atanabilecek

Sağlık Bakanlığı yayınladığı ilanla 65-72 yaş arası doktorların yeniden atama kurası için başvuru yapabileceğini açıkladı.