Kültür Sanat

Başkent Kültür Yolu Festivali çocuk etkinlikleri

Başkent Kültür Yolu Festivali'nin çocuklara yönelik kapsamlı programlarından öne çıkanlar.

Başkent Kültür Yolu Festivali çocuk etkinlikleri

Ankaralıları 70’i aşkın merkezde yüzlerce etkinlikle buluşturan Başkent Kültür Yolu Festivali, minik sanatseverlere keyifli ve öğretici saatler yaşatmanın yanı sıra Başkent’in kültürel mirasıyla tanışma imkânı da sunuyor.  

Neşeli Pabuçlar Atölyesi
Neşeli Pabuçlar Atölyesi, meraklı miniklere ayakkabı yapımının keyifli yanlarını uygulamalı olarak anlatacak. Atölye sırasında çeşit çeşit ve rengârenk ayakkabılar üreten çocuklar, eğlenceli dolu bir gün geçirecek. Çocuklara el becerilerini de geliştirme imkânı sunan atölye, 9 Haziran’da Pilavoğlu Han’da düzenlenecek.

Bir Aslan İstiyorum
Drama oyunlarıyla çocuk tiyatrosunu birleştirerek Türkiye’de dramatik çocuk tiyatrosu alanında bir ilke imza atan Bir Aslan İstiyorum, yalnızlıktan sıkılmış küçük bir çocuk olan Robin’in evcil hayvan sahiplenme yolculuğunu konu ediniyor. Robin’in hayatına ve evine bir hayvan alma serüveni, birlikte benzer kararlar almayı düşünen anne babalara keyifli bir seyir sunacak. Drama lideri ve tiyatro oyuncusu Sema Çiftçi’nin hazırladığı Bir Aslan İstiyorum, CSO ADA ANKARA Açık Alan’da kurulan Kamyon Tiyatrosu’nda 9 Haziran’da minik sanatseverlerle buluşacak.

Yunus Diye
Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının sahneye taşıdığı Yunus Diye, minik sanatseverleri Anadolu ozanı Yunus Emre’nin engin evreniyle tanıştıracak. Adını arayan umutsuz bir çocuğun Yunus Emre’yi bulma hikâyesini konu edinen Yunus Diye, iyilik ve merhametin önemini vurgulayarak çocuklara eşsiz bir seyir sunacak. Erdal Ozan Metin’in kaleme aldığı oyun, 11 ve 12 Haziran’da CSO ADA Açık Alan’da kurulan Kamyon Tiyatrosu’nda izlenebilecek.

Türk Dünyası Çocuk Oyunları Atölyesi  
Türk dünyası çocuklarının hayatına yüzyıllardır neşe katan oyunlar, 11 Haziran’da Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi’nde miniklerle buluşacak. Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Türkiye, Türkmenistan ve Kırgizistan’dan oyunların oynanacağı atölye, çocuklara eğlenceli dolu bir gün yaşatacak.

Ezo Sunal – Lalala Çocuk Konseri
Çocuklara yönelik hazırladığı orijinal şarkılar, oyunlar ve aktivitelerle tanınan Ezo Sunal, 12 Haziran Pazar günü CSO ADA ANKARA Mavi Salon’da özel bir konsere imza atacak. 2-8 yaş grubuna yönelik hazırlanan Lalala Çocuk Konseri’nde aileler ve çocuklara birlikte şarkılar söyleyerek eğlenecek. İnteraktif yapısıyla ön plana çıkar konserde, çocuklar özel oyunlara da katılarak yaşıtlarıyla birlikte keyifli bir gün geçirecek.  

Türk Zekâ ve Strateji Oyunları Atölyesi
Türk kültürünün zekâ ve strateji odaklı oyunları, Türk Zekâ ve Strateji Oyunları Atölyesi’nde çocuklara eğlenirken zihinsel becerilerini geliştirecekleri, keyifli bir deneyim sunacak. Mangala, üçtaş ve dokuztaş oyunlarının katılımcılarla birlikte oynanacağı atölye, 12 Haziran’da Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi’nde düzenlenecek.

Yorumlar