ankara

Kültür Sanat

Tutankhamun Çocuk Firavunun Hazineleri sergisi 1 Haziran'a kadar her gün açık

Sergide, altın ölüm maskesi, Mısır tanrıçaları İsis, Nephthys, Neith ve Selket tasvirlerinin bulunduğu tabut, tabutun içindeki mumya, altınla yaldızlanmış ahşaptan yapılmış yatak, savaş arabası gibi pek çok eser yer...

Kültür Sanat

Anne Müzesi; anneleri ve çocukları duygulandırıyor

Anneler Günü'nde annelerine ne hediye alacağınıza karar vermeden önce, Anne Müzesi'ni ziyaret ederek ünlülerin anneleri ile duygulanmayı denemenizde yarar var.

Yurt

Dokuz Günlük Ramazan Bayramı tatilinde köprüler ve otoyollardan geçiş ücreti alınmayacak

Köprü ve otoyollar 9 günlük bayram tatilinde ücretsiz olacak

Yurt

Erdal Beşikçioğlu artık bir Ankara belediye başkanı

Behzat Ç. ile karakteri ile ününe ün katan oyuncu Erdal Beşikçioğlu, 2024 Yerel Seçimlerinde, Ankara'nın Etimesgut ilçesinde girdiği seçimi kazanarak belediye başkanı oldu

Yurt

Ankara barajlarındaki doluluk oranı endişe verici

Başkente içme suyu sağlayan barajların, toplam doluluk oranı yüzde 47,79, aktif doluluk oranı ise yüzde 40,72 olarak ölçüldü. ASKİ, Suyu tasarruflu kullanalım çağrısı yaptı.

Medya ve Sinema-TV

Engelsiz Filmler Festivali, Ankara'da 7-13 Haziran tarihleri arasında yapılacak

2024 Engelsiz Filmler Festivali'nin içeriğinde; Ulusal Uzun Film ve Kısa Film yarışmaları, Parmak İzi seçkisi, , Kaleydoskop seçkisi,, Oditoryum seçkisi ve Çocuklar İçin seçkileri yer alacak.

Yurt

Hava sıcaklıkları yurt genelinde 5 Mart'tan itibaren 10 derece kadar düşecek

Türkiye bu haftayı yağışlı geçirecek, hava sıcaklıkları da hissedilir derecede düşecek. Meteoroloji'den verilen bilgilere göre sıcaklıkların yurt genelinde 10 derece kadar düşecek ve bütün hafta yağışlı...

Yaşam

Yaralı ak kuyruklu kartalı kurtarma seferberliği

Soyu kuruma tehlikesi altında olan türlerden ak kuyruklu kartalların son temsilcilerinden biri Ankara'da yaralı olarak bulundu ve kurtarılması için tüm imkanlar seferber edildi.

Yurt

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 95 işçi alacak

TCDD, 12 kaynakçı (oksijen ve elektrik), 69 makine bakımcı ve 14 makine teknisyeni (motor tamircisi) olmak üzere 95 işçi alımı gerçekleştirecek.

Yaşam

Ankara'da sokağa atılan tavşanlar hayvan severleri kızdırdı!

Ankara'da 5 gündür tavşan muamması çözülmeye çalışılıyor. Ankara-Eskişehir yolunda köprü üstüne bırakılan 50'ye yakın evcil tavşandan 32'si hayvanseverlerin günler süren kurtarma operasyonlarıyla yakalanarak tedaviye...

Kültür Sanat

Kahramankazan'da 5 Şiirlik Gece heyecanı

Mistik bir oluşum hikayesine sahip Beş Şiirlik Kitap, 6 Temmuz akşamı Saat 19.00'da Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde Connect Termal Otel'de gerçekleşecek etkinlikte şairlerince seslendirilecek.

Yurt

Fırtınalı hava Ankaralılara zor anlar yaşattı

Başkentte şiddetli rüzgar ağaçları devirdi, çatıları uçurdu. Ankara'nın genelinde devam eden sağanak ve kuvvetli rüzgar hayatı olumsuz etkiledi.