Kültür Sanat

7500 Euro ödüllü fotoğraf ve video yarışması

Canon'un New Cosmos of Photography Fotoğrafçılığın Yeni Kozmosu isimli ödüllü fotoğraf yarışması için başvurular başladı.

7500 Euro ödüllü fotoğraf ve video yarışması

12 Haziran'a kadar başvuru toplayacak yarışmanın kazananı büyük ödül; Canon marka bir fotoğraf makinesi ve 1 Milyon Japon Yeni (yaklaşık 7500 Euro). Buna ek olarak büyük ödülü kazanan yarışmacı 2020 yılında düzenlenecek yarışmanın kazananlar bölümünde kişisel fotoğraf sergisi açma fırsatını yakalayacak.

Canon tarafından 42 yıldır düzenlenen New Cosmos of Photography yarışması başvuruları açıldı. Yarışma, yeni teknikleri araştırmak isteyen ve yaratıcılığın peşinden koşan fotoğraf ve video tutkunlarına büyük fırsatlar sunuyor. Uluslararası çapta düzenlenen ve fotoğraf ile videoya gönül veren tüm katılımcılara açık olan yarışmaya başvurular, 12 Haziran 2019 tarihine kadar yapılabilecek.

Jüri koltuğunda alanında uzman isimler

Fotoğraf ve video dünyasının en önemli isimlerinin jüri koltuğunda olduğu New Cosmos of Photography yarışmasında bu yılın kazananlarını belirleyecek isimler arasında; İngiliz Fotoğrafçı Paul Graham ve San Francisco Modern Sanatlar Müzesi'nin (SFMOMA) Emekli Fotoğraf Küratörü Sandra Phillips gibi alanının uzmanları yer alıyor.

Yarışmanın web sitesinden yapılabilen başvurular, 12 Haziran'a kadar devam edecek. Grup ve bireysel olarak katılım gösterilebilecek olan yarışmanın Büyük Ödül kazananı Canon marka fotoğraf makinesinin, 1 milyon Japon Yeni (yaklaşık 7.500 Euro) para ödülünün sahibi olacak. Aynı zamanda, büyük ödül sahibi, 2020 yılının New Cosmos of Photography yarışmasının açılışı etkinliğinde kişisel fotoğraf sergisini açma fırsatı bulacak. 2019 Mükemmellik Ödülü ve Mansiyon Ödülü kazananları ise yaratıcı faaliyetlerini sürdürmelerini teşvik etmek amacıyla para ödülünün yanı sıra çalışmalarını sergileyebilecek. Yarışmanın kazanları Temmuz ayında bir araya gelecek jüri tarafından belirlenecek.Temmuz ayında 7 Mükemmellik ve 14 Mansiyon Ödülleri olmak üzere toplam 21 ödül sahiplerini bulurken; büyük ödülünün sahibi ise Kasım ayında açıklanacak.

Geçen yıl 29.398 başvurunun yapıldığı yarışma, fotoğrafçılık alanında uzmanlaşmak isteyenler için önemli bir başlangıç olarak görülüyor. 2017 ve 2018 yılı kazananları arasında ünlü fotoğrafçılardan Song-Nian Ang, Trond Ansten ve Benjamin Breitkopf yer alıyor.

Yarışma İle İlgili Detaylı Bilgi İçin: https://global.canon/en/newcosmos/

Başvurular İçin: https://apply.c-ncos.jp/en

Yorumlar