Kültür Sanat

2024 Tudem Mizah Roman Ödülü Kardan Hayalet' verildi

21. Tudem Edebiyat Ödülleri'nde dereceye girenler belli oldu. Birincilik ödülüne Kardan Hayalet isimli dosyası ile Tuba Aktaş Deli değer görüldü.

2024 Tudem  Mizah Roman Ödülü  Kardan Hayalet verildi

21. Tudem Edebiyat Ödülleri'nde dereceye girenler belli oldu.

Aytül Akal, Gökçe Yavaş Önal, Itır Arda, Pelin Güneş ve Toprak Işık'tan gören 21. Tudem Edebiyat Ödülleri Seçici Kurulu birincilik ödülüne Kardan Hayalet isimli dosyası ile Tuba Aktaş Deli'yi layık buldu.

Birincilik ödülü ''Kardan Hayalet'' adlı çalışmasıyla Tuba Aktaş Deli'ye layık görüldü

36 dosyanın başvurduğu yarışmada birincilik ödülünü ''Kardan Hayalet'' adlı çalışmasıyla Tuba Aktaş Deli kazandı. İkincilik ödülüne ''Kukuleta Şeklinde Bir Kule'' ile Nuri Kurucu, üçüncülüğe ise ''Zaman Ustası'' ile Pelin Cansu Sarıyıldız değer görüldü.

21. Tudem Edebiyat Ödülleri Kazananları:

  • Birinci: ''Kardan Hayalet'' Tuba Aktaş Deli
  • İkinci: ''Kukuleta Şeklinde Bir Kule'' Nuri Kurucu
  • Üçüncü: ''Zaman Ustası'' Pelin Cansu Sarıyıldız


Dereceye giren isimlere, İzmirli heykeltıraş Ozan Ünal'ın tasarladığı ödül heykellerinin yanı sıra, birinciye 20.000 TL, ikinciye 15.000 TL, üçüncüye 10.000 TL para ödülü verilecek.

Kuruluşunun 40. yılını kutlayan Tudem Yayın Grubu'nun köklü yayıncılık birikiminin en değerli meyvelerinden biri olan Tudem Edebiyat Ödülleri, tarafsız duruşu ve nitelikli eserleri ön plana çıkaran yapısıyla edebiyat dünyamızda önemli bir misyon üstleniyor.

Yorumlar