Ferda Ercan Uyulan Ferda Ercan UyulanOkültizm ve Enerji

9 Mart 2020 Yılın ilk süperayı

09 Mart 2020 Pazartesi
9 Mart 2020 Yılın ilk süperayı
9 Mart 2020 Yılın ilk süperayı

9 MART 2020, YILIN İLK SÜPERAYI. MARS, JÜPİTER VE SATÜRN HİZALANMASI.

Gece göğümüz, yine gün batımından şafağa kadar, pırıl pırıl ve tam görünümlü, özellikle doğarken oldukça yakın izlenecek bir Dolunay ile süsleniyor. 2020'nin ilk Süpermoon'u, Dünya'ya 357.404 km. mesafede bulunacak. Bu dolunay, 2020'nin üç süperay'ından ilki. Diğer ikisi; 7 Nisan ve 7 Mayıs'ta gerçekleşecek. Venüs, Güneş battıktan sonra güneybatı gökyüzünde yüksekteydi. Bu gece ve şafak öncesinde, Ay'a, göz kamaştıran Venüs eşliğinde üç parlak gezegen daha eşlik edecek.

SIRALI 3 GEZEGEN; Mars, Jüpiter ve Satürn grubu için doğuya bakabiliriz. Mart ayı boyunca şafaktan önce görünecekler. Bu sıralanma, sıklıkla sismik bir yeraltı aktivitesine ve manyetik nedenlerle bağlanabilir kanısı oluşmaktadır, yine de; depremleri bu yolla kestirmemiz imkansız.

Güç ve savaş betimleyen Mars (Ares) ve Satürn (Cronus) birleşimi çok iyi görülmese ve bir tür boğuşma devinimi işareti gösterseler de, tek başına Jüpiter (Dias); Satürn ve Mars'ın zararlı enerjisine karşı koymak veya direnmek için güçlü sayılır. Jüpiter akıl hocasıdır, liderdir, şans ve genişleme ile ilişkilidir. Satürn ise, görevini ihmal edeni affetmez; hırs, statü, onur, kötümserlik ve sıkıntılar ile ilişkilidir.

Bu transit sırasında gerçekleşecek nadir şeylerden biri de, Jüpiter ve Satürn'ün neredeyse 20 yıl sonra birbirlerine çok yakın olmaları.

Özellikle Yengeç ve Oğlak burçları, olumlu veya olumsuz dönüşüm ya da değişiklik taşıyacak bu konumlardan etkilenebilirler.

Mart ayı başlarında, üç gezegen bir çizgi oluşturmaya başlamıştı. Mars, Güneş'ten 3 saat önce doğuyor; Jüpiter ve Satürn de, Güneş'ten yaklaşık 2 saat önce yükseliyorlar. Üçü 17 Mart 2020'de bir çizgide, bir araya gelecekler. Tüm gezegenlerin Güneş etrafında eliptik bir yörüngede döndüğünü biliyoruz. İki veya daha fazla gezegen 8 derecelik bir açıyla buluştuğunda, bir birleşim gerçekleşiyor.

Mart'ın 17, 18 ve 19'unda, giderek daha ince bir hilale dönecek olan Ay, bu göksel dörtlüye katılacak. Daha sonra Mars, yoluna devam etmeden evvel, Bahar Ekinoksu zamanı Jüpiter'in altından geçecektir. Ay sonunda, Mars, Satürn'ün hemen altında gözlemlenebilir.

18 Mart'ta, sağda turuncu Mars, ortada parlak Jüpiter ve solda Satürn bulunacak. Ay ile birlikte 4 gök cismi, Güneş doğmadan 40 dakika önce, bir tabloda asılmış görünecekler.

20 Mart'ta Mars ve parlak dev Jüpiter kavuşumu var. 28 Mart'ta Venüs, Ay ve Pleides, Güneş battıktan sonra batı gökyüzündeler. 28-31 Mart'ta üç gezegen hala görünürken, Sirius, “Köpek Yıldızı”, Canis Major takımyıldızındaki en parlak yıldız olarak, daha olağanüstü seçilecek. Güneye doğru yüzünüzü çevirdiğinizde Orion'u arayabilirsiniz. Orion'un kemerini oluşturan Alnitak, Alnilam ve Mintaka; Sirius'a ve aşağıya doğru ışıldayacak.

Yılın en küçük ve en uzak dolunayı, 31 Ekim 2020'de, bizden 406.166 km mesafe uzaklıkta bulunacak. İki tane Ekim 2020 dolunayının ikincisi olacağı için de, bir 'Mavi Ay' tanımı içinde beklenecektir.

Ferda Ercan Uyulan - Mistikalem.com
www.facebook.com/okultizmveenerji

fferdauyulan@gmail.com