Ferda Ercan Uyulan Ferda Ercan UyulanOkültizm ve Enerji

26 Mayıs Süper Ay ve 10 Haziran Halkalı Güneş Tutulması neden nadir bir tutulma çifti?

27 Mayıs 2021 Perşembe
26 Mayıs Süper Ay ve 10 Haziran Halkalı Güneş Tutulması neden nadir bir tutulma çifti?
26 Mayıs Süper Ay ve 10 Haziran Halkalı Güneş Tutulması neden nadir bir tutulma çifti?

26 MAYIS 2021 SÜPER AY TAM TUTULMASI VE 10 HAZİRAN HALKALI GÜNEŞ TUTULMALARI, NEDEN NADİR BİR TUTULMA ÇİFTİDİR?  FİZİKİ VE MANEVİ ETKİLERİ.

Gözalıcı ve ışıltılı Süperay, gece göğünde her zamankinden daha büyük görünecek ve tutulma anında Dünya'nın gölgesi ile örtüldüğünde kırmızı renge bürünecek. Mayıs dolunayı, 2021 yılının en yakın dolunayı, ve böylece onu bir Süperay olarak tanımlıyoruz. Tam tutulma yalnızca 15 dakika sürerken, baştan sona, Ay'ın Dünya'nın karanlık gölgesinden geçmesi, üç saatten fazla zamanı kapsayacak. 

26 Mayıs günü, geçtiğimiz 1000 yıllık süre içinde oluşan toplam 693 Ay tutulmasının en kısa olanı yaşanacak. Buna karşın, yakında beklenilen 10 Haziran Halkalı Güneş Tutulması, uzunluğu açısından dikkat çekici. Zira, kısmi fazlar dahil, aynı ''tutulma mevsimi''nde tam bir Ay tutulmasıyla eşleştirilen herhangi bir Tam veya Halkalı Güneş tutulması arasında, Dünya tarihinde uzunluk bakımından 5. sıraya yerleşecektir.

26 Mayıs ve 10 Haziran çift tutulmalarının özelliği nadir olmalarında gizli

M.S. 16. yüzyıldan başlayarak, 26. yüzyıla kadar geçecek süre; bunun gibi bir tutulma mevsiminde oluşan, 126 çift ender tutulma içerir. (2 tam tutulma veya bir tam ay ve bir halkalı güneş tutulması bazında)

Yaklaşık her altı ayda bir, Dünya yörüngesinde, dünya- ay- güneş mükemmel üç yönlü hizalanmasının gerçekleşebileceği nokta 34,5 gün süren ''tutulma mevsimi''dir. 

Genel olarak, hizalanma ne kadar iyi olursa, tutulmanın süresi o kadar uzun olur. 10 Haziran Güneş tutulması alışılmadık derecede uzundur. (126 çift tam tutulmanın 1.000 yıllık örneğindeki beşinci en uzun Güneş tutulması olacaktır)

Haziran Yeni Ay'ı, 10 Haziran 2021 Perşembe günü, bu yılın ilk Güneş tutulmasını gerçekleştirmek için güneşin önünde olduğunda, Güneş diskini tamamen örtmek için oldukça uzakta kalacak ve bu nedenle bir ''halkalı'' ya da “ateş çemberi” tutulması gerçekleşecektir. Uzakdoğu, Sibirya, Kanada, Grönland, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'nın bir kısmı, farklı derecelerde Güneş tutulmasını izleyebilir. 

26 Mayıs Süperay Tam Tutulması ise; Batı- Kuzey Amerika, Güney Amerika, Pasifik Okyanusu, Yeni Zelanda, Avustralya ve Güneydoğu Asya'dan görülebilecek. Bundan 4 saniye daha kısa olan diğer bir Ay tutulması, 345 yıl sonrasını; 25 Mayıs 2366 tarihini işaret ediyor.

FİZİKİ VE MANEVİ ETKİLER

Ay tutulmaları, seyrini sürdüren duygusal döngülerin doruk noktasıdır ve enerji akışı, olaydan sonraki iki ay boyunca uzama eğilimindedir. Bu süre içinde bir de Güneş tutulması yaşanacaktır. Böylece, gölgenin bilinçaltımızda saklı olanı açığa çıkarması, bir anlamda daha derin duygusal gelgitlere yol açabilir.  

İKİ NADİR TUTULMA BİZE YENİ BİR OLGUNLUĞA UALŞMAYI ÖĞÜTLÜYOR

Mutlaka ki tutulmalar, kozmik planın parçası olan olayların oluşum biçimlerinde fiziki ve manevi etkinlik arz ederler. 2021 yılında 4 tutulma, 2 güneş tutulması ve 2 ay tutulması gerçekleşecek.

18-19 Kasım 2021'de kısmi gölgeli Ay tutulması ve 4 Aralık 2021'de Tam Güneş tutulması olacak. 

Ancak, yakın zamandaki iki tutulmanın son derece özel bir çift oluşu, bize yeni bir olgunluğa ulaşmayı öğütlüyor. Günlük yaşamlarımızda daha fazla barış ve uyum içinde yaşayabiliriz.  

Tüm bu tutulmaların toplam tesirinin yeni yılın başlangıcına kadar sürmesi, aktif ve pozitif olan yeni bir enerji kapısı ve değişim anlamında değerlendirilebilir. Değişim sıklıkla rahatsız edicidir, alıştığımız basit olsa da, bizce konforlu olandır. Oysa sağlam bir algıya sahip olmak, duygusal sağlığı sağlamak, yaklaşan tüm değişimler için yararlıdır. 

Sorunu reddetmenin, asıl sorun oluşu gibi, sorunlar yaşanmadan bitmemektedir. Hazırlığın; daima bir sonraki bölüme, ruhumuzu daha yüksek bir evrimine yükselten ve iten portallara doğru ilerlemek için olduğu unutulmamalıdır.

Yay burcunda Ay tutulması ile, Yay'ın akıl ve bilgeliği sorgulayan enerjisi, daha geniş bir bakış açısıyla görmeyi sağlayacak. Ok; belirlenen niyetlerin hedeflenmesini önerdiğine göre, hedefe odaklanmak, enerjilerin işimizi kolaylaştırmasına aracı sayılacaktır. 

Yüzeye çıkması muhtemel  çok çeşitli sırlar olacaktır. Bunlar, ezoterik bilgileri temel edinmek ve tutulmaların getirebileceği derin duyguları hissetmekle faydalanılabilecek türdendir. 

Diğer yandan, Ay karanlığa girdiğinde, yüzeye çıkan tüm karanlık duygularımız, gizlenen tüm gölgelerimiz bize kendisini açar, herhangi bir gizli duyguyu anlamanın yolu böylece açılacaktır.

Hava koşullarında bir farklılık, küresel politik sahnede ve yerkabuğunda gerilimler, antik zamanlardan beri üzerine kötü işaret koyulan birçok tutulmanın vazgeçilmezleridir. Yine de, her karanlıkta iç alemimizle bağlantı kurabileceğimizden hareketle; sezgisel, gizli güçlerimizin de, bu dönemde bir ölçüde yükselebileceğini söyleyebiliriz.  

Ortaya çıkan her temel değişiklik veya dönüşüm ise, tıpkı tutulmalar gibi birer portaldır. 

Ferda Ercan Uyulan - mistikalem.com

www.facebook.com/okultizmveenerji

www.facebook.com/karanliginmesaji