Ferda Ercan Uyulan Ferda Ercan UyulanOkültizm ve Enerji

1-2 Ağustos Yeni Ay'ı Süper Blackmoon: Süper Siyah Ay

01 Ağustos 2019 Perşembe
1-2 Ağustos Yeni Ay'ı Süper Blackmoon: Süper Siyah Ay
1-2 Ağustos Yeni Ay'ı Süper Blackmoon: Süper Siyah Ay

1-2 AĞUSTOS YENİ AY'I, SUPER BLACKMOON-SÜPER SİYAH AY.

Bir takvim ayı içinde gerçekleşen iki Yeni Ay'ın ikincisi olan Ay'a verilen özel ad Blackmoon'dur. Şu anki yerberi aylık yörüngede Ay, Dünya'ya en yakın noktasında bir süperay halinde olduğu için bu Siyah Ay, ayni zamanda ''Süper Siyah Ay'' tanımına uyar. Paganizm’de siyah ay zamanı, belli ritüellerin etkisinin arttığı ve ezoterik anlamda enerjilerin yakınlaştığı, özel bir zaman olarak kabul edilir.

1 Ağustos itibarı ile yerberi Yeni Ay , Dünya’ya yakın yörünge düzlemi içinde, okyanuslar üzerinde yüksek gelgit ve fırtınalar oluşturabilir. Wicca kültüründe, bir ay içinde, iki Yeni Ay olursa, buna ‘’Gizli Ay’’ denilmektedir.

Black Moon, astroloji ve içrek bilimlerde önemli bir yere sahiptir. Siyah Ay sıklıkla majisyenlerin güç sağlama aracı sayılmıştır. İrade pratikleri için ideal zamanlar içerdiğine de inanılır. Siyah Ay'ın bilinmeyen, göze görünmeyen enerjisel düzlemlerdeki güçlerle irtibat sağlama bakımından özel bulunması ve Satürn ile Pluton'un negatif enerjilerini taşıdığına inanılması nedeni ile, astrolojik maji işlemlerinde oldukça etkindir.

Avrupa halk inançlarında siyah ay perilerine inanılmıştır. Sümer’lerde kadınların, özellikle hamile olanların, Kara Ay'ın negatif enerjilerine karşı korumak için yeşil ve sarı giyinmesi, evde nar ve incir varsa, aromalarının ruhlar üzerindeki cazibesini önlemek için evden uzaklaştırılması gerekirdi.

SİYAH AY VE PLUTO ETKİSİ ALTINDA DOĞANLAR

Eğer Pluto ve Black Moon etkisi altında doğan insanlardansanız, şu belirtiler olacaktır:

Aynaya sık sık bakmak, gece uzun süre aynaya bakmak, nar ve incir ağaçları altında oturunca derin bir huzur hissi, sürüngenlere ilgi, geç saatlerde yoğurt veya süt gereksinimi, kırmızı ve siyah renklere aşk, aynalarda ve yansımalarda tuhaf ve manevi cazibe hissetmek, aynada bilinmeyen alemin görüntülerini görme hissine kapılmak, çocukken tek başına oynamak ve kendi başlarına sessiz kalmak, büyüyünce de yalnızlıktan hoşlanma, kalabalıkta sıkıntı duyma.

Black Moon tarafından etkilenen insanlar daha duyarlıdır, derin ve gizli bilimlere çekilirler. Onlar sırlar ve bilinmeyen hakkında doğal bir bilgiye sahip olabilirler. İnsan psikolojisini iyi anlar ve ona göre davranırlar. Kimse bu insanları kandıramaz, kanmış görünmeyi tercih edebilirler. İnsanlar, onların varlığından mutlu olur, huzur duyar. Öfke ve nefretleri tehlikeli sayılır, yüksek enerjileri eylemsiz etki oluşturabilir. Sevgileri ise, sıradan bir sevgi değildir. Onurlu ve tutkuludur. Kişinin ruhunun derinliklerine inebilirler.

Yeni Ay görünce hayır, bereket, selamet ve hidayet dilemek önemlidir. ''Allahım, Senden bu ayın ve kaderin hayrını diler ve onun şerrinden Sana sığınırım'' diyerek dua edilir. Tasavvufta ise Ay, Nur-u İlahi'nin bir cemali kabul edilir.

YENİ AY'IN GÖRÜNME TARİHİ

Genç ayı 3 Ağustos 2019’a kadar göremeyebiliriz. Batıda, 2 Ağustos gün batımından hemen sonra, Pasifik’teki adalarda bulunanlar aşırı derecede ince bir hilal yakalayabilirler. Gün geçtikçe, Ay, günbatımında daha yükseğe çıkacak ve karanlıktan sonra daha uzun süre kalacaktır. 4 ve 5 Ağustos’ta, Ay herkes tarafından kolayca görülebilecek, alacakaranlıkta batıya bakanlar, Ay'ın karanlık kısmının, Dünya'nın yumuşak ışığında parlayışını izleyecekler.

Ferda Ercan Uyulan - Mistikalem.com
www.facebook.com/okultizmveenerji

fferdauyulan@gmail.com