Yurt

İstanbul Büyükşehir Belediyesi memur alımı sınav sonuçları açıklandı

İBB’nin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personel alımı için yaptığı sözlü sınav sonuçları açıklandı. KPSS puanı ile başvuru yapanlar arasından toplam 89 aday başarılı olarak atanmaya hakkı kazandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi memur alımı sınav sonuçları açıklandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü tarafından, boş bulunan kadrolara yönelik olarak Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliğinin sınav hükümlerine göre yapılan sözlü sınavı sonuçlandı. Sözlü sınavda başarılı olanlar ile sınavı yedek olarak kazanan adayların listesi açıklandı.

Sınav için; 2020 KPSS (B) sınavından en az 70 puan alan adaylar arasından belirtilen genel ve özel şartları taşıyanlar puanına göre sıralandı, 467 aday belirlendi.

Memur kadrolarına (ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyi) yönelik olarak 27/6/2022 – 1/7/2022 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı (https://www.turkiye.gov.tr/) üzerinden elektronik ortamda ön başvuru alınmış ve KPSS puanlarına göre yapılan sıralama sonrasında sözlü sınav için 18/7/2022 – 29/7/2022 tarihleri arasında adaylar sınava alındı.

Sözlü sınav; 24/12/2019 tarihli ve 30988 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapıldı.

Sınavda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere toplam 89 aday başarılı olarak Memur olmaya hak kazandı.

Sınav sonuçları için tıklayınız.

Genel açıklamalar için tıklayınız.

Yorumlar