Yurt

Yurt

Kuryelerle ilgili yönetmelik değişikliği taslağınde neler var?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı kuryelerle ilgili yönetmelik değişikliği taslağı hazırlıyor. Buna göre kuryelerin uyması gereken yeni kurallar neler olacak?

Yurt

Türkiye'nin en büyük 10 Holdingi

Ekonomist Dergisi, En Zengin 100 Araştırması"nın sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. Buna göre Türkiye'nin en büyük servetine sahip isim ve aileler belli oldu.

Yurt

Türkiye sağlık turizminde hedefini yakaladı

Sağlık Turizminde hareketlilik sürüyor. 2022 yılında sağlık turisti sayısı 1,2 milyon olurken 2023 yılının ilk 9 ayında 1 milyon sağlık turistine ulaşıldı.

Yurt

Türkiye'de otomobil alım çılgınlığı rekor kırdırdı

Türkiye'de otomobil ve hafif ticari araç satışı, yılın 11 ayında 2022'nin aynı dönemine göre yüzde 60,8 artarak 1 milyon 73 bin 982 adet oldu ve tüm zamanların yıllık rekoru kırıldı.

Yurt

SGK'ya 75 sosyal güvenlik uzman yardımcısı alınacak

Sosyal Güvenlik Kurumu merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere sınavla 75 sosyal güvenlik uzman yardımcısı alınacağı açıklandı.

Yurt

Okul kantinlerini kiralama yönetmeliği değiştirildi

Milli Eğitim Bakanlığı Okul-Aile Birliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yurt

Malatya'da 3 dakika ara ile iki şiddetli deprem oldu

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 3 dakika arayla 5,2 ve 4,7 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

Yurt

İstanbul'da 25 Kasımdan sonra ticari araçlarda kış lastiği zorunlu

İstanbul'da ticari araçlarda kış lastiği kullanma zorunluluğu 25 Kasım'da başlayacak

Yurt

Ardahan'da hayali fil vakası!

ArArdahan'da bir çoban, merada hayvanları otlatırken fil gördüğünü iddia ederek fotoğrafını sosyal medyada paylaştı. Fotoğrafın yayılması üzerine Ardahan Jandarma Komutanlığı konuyla ilgili inceleme...

Yurt

Atatürk'ü öte dünyaya hicretinin 85'inci yılında minnetle anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ün kaybetmenin acısını 85'inci yılında ilk günkü gibi yüreğimizde hissediyor, onu minnet ve özlemle anıyoruz.