Dünya

İnterpol'ün kırmızı bültenle aradığı Türkler listesi

İnterpol'ün internet sitesinde yer alan ve 2 sayfadan oluşan güncel arananlar listesinde toplam 30 Türk vatandaşı bulunuyor.

İnterpolün kırmızı bültenle aradığı Türkler listesi

 Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı İnterpol'de aranan 30 kişinin bazılarının hem Türk vatandaşlığını hem de başka bir ülkenin vatandaşlığını elinde bulunduruyor. 

Listedeki 30 Türk'ten 9'u uyuşturucu bağlantılı suçlardan aranıyor. Listede en çok işlenen suçlardan ikinci sırada ise 8 kişinin arandığı cinayet yer alıyor. 8 kişi ise yüz kızartıcı suçlar olan dolandırıcılık ve benzeri suçlardan aranıyor. Geri kalan 5 kişi ise yasa dışı silah kullanımı, düzene karşı suç, zina, cinsel suçlar, yasa dışı örgüte katılım ve ulusal sağlık ve çevreye karşı suçlardan listede yer alıyor.

İnterpol'ün kırmızı bültenle aradığı Türkler şöyle:

Mahmut Özcan, Faruk Bektaş, Ömer Faruk  Erişen, Redzhep Shaban Murad, Metin Şahin, Krasimir Todorov Mihaylov, Eniz Cengel, Hasan Aydan Bekir, Nikola Miladinov Asenov, Metin Şahin, Vedat Vurgun, Yakup Özçoban, Tuncay Er, Mehmet Karakaş,  Gürhan Gürkan Al, Murad Hanif, Ünal Öztürk, Raşit Tuncer, Yusuf Erçin Sönmez, Ergin Özdemir, Sultan Umakhanov, Cengiz Akın, Cumali Ata, Mehmet Aydın, Fatih Aydın, Ertal Hatjiali Emanet, Ahmet İsmail Kablan, Serdal Adak, Engin Yalçın, Fatih Faruk Özer.

Yorumlar