Güncel

ABD Açık Tenis Turnuvasında Medvedev'i yenen Djokovic şampiyon oldu.

Ünlü Sırp tenisçi Novak Djokovic, ABD Açık'ta tek erkekler şampiyonu olarak, grand slam kupalarına bir yenisini ekledi. - Sırp tenisçi, 24. kupaya ulaşarak açıkta tüm zamanların en fazla grand-slam kazanan tenisçi rekorunu egale etti.

ABD Açık Tenis Turnuvasında Medvedevi yenen Djokovic şampiyon oldu.

ABD Açık'ta Türkiye saati i ile bu sabaha karşı oynanan tek erkekler final maçında Sırp raket Novak Djokovic ile ABD'li raket Daniil Medvedev karşılaştı.  Karşılaşmayı kazanan Novak Djokovic başarılarına bir yenisini ekledi

Sezonun son grand slam tenis turnuvası ABD Açık, New York'taki Billie Jean King Ulusal Tenis Merkezi'nde tek erkekler finaliyle sona erdi.

New York kentinde düzenlenen turnuvanın tek erkekler finalinde, dünya 2 numarası Sırp Djokovic ile dünya 3 numarası Rus Medvedev, Arthur Ashe Stadı'nda karşılaştı.

Rakibine oranla baştan sona üstün bir performans gösteren 36 yaşındaki Djokovic, 3 saat 16 dakika süren mücadelede 6-3, 7-6 ve 6-3'lük setlerle müsabakadan 3-0 galip ayrıldı.

ABD Açık'ta 2011, 2015 ve 2018'in ardından dördüncü kez şampiyonluğa ulaşan Djokovic, 24. kupaya ulaşarak açık dönemde tüm zamanların en fazla grand-slam kazanan tenisçi rekorunu kırdı. Sırp tenisçi, Avustralyalı Margaret Court'u yakalayarak en çok grand slam kazanan tenisçi rekoruna da ortak oldu.

Medvedev ise 2021'in ardından turnuvadaki ikinci şampiyonluk hedefine ulaşamadı.

Ödül töreninde duygularını dile getiren Djokovic, "Bu sporun tarihine geçmek, iz bırakan çok özel bir durum. Burada, 24 grand slam üzerine konuşma yapacağımı hiç hayal etmemiştim. Bunun gerçek olacağını hiç düşünmemiştim. Ama son birkaç yıl içinde, böyle bir şansım olduğunu fark ettim ve adımı tarihe yazdırdım." ifadelerini kullandı.

Kupasını alan Djokoviç ikinci ıolan rakibini kutlarken, rakibine kariyerinde başarılar diledi. İkinci olan  ABD'li tenisçi Daniil Medvedev,  kupayı alamadığı için üzgün olduğunu, tek tesellisinin finalde teniste bir dünya markası olan  Novak Djokovic'yr kaybetmek olduğunu söyledi.

Yorumlar