sifali-bitkiler

Mutfak

Anasonun yararları ve kullanım alanları

Antik çağlardan bu yana birçok farklı alanda kullanılan ve ülkemizde yaygın olarak yetişen anason, çok yaygın kullanılan şifalı bitkiler arasında yer alıyor.

Yeniçağ

Kantaron yağının faydaları ve kullanım şekilleri

Şifalı bitkiler arasında yer alan sarı kantaron; Anadolu’da binbirdelikotu, kılıçotu, kanotu, yaraotu, kuzukıran olarak da biliniyor.

Astroloji

Tüm burçların yıllık burç yorumları: 2022

Astroloji verilerine göre Astrolog Havvanur İncekara'nın 2022 yılı burç yorumları.

Yurt

Türkiye’de 75’e yakın tescilli şifalı bitki yetişiyor

Araştırmalar Türkiye’de yaklaşık 75’e yakın tescilli tıbbi bitki çeşidi bulunduğunu gösteriyor.

Mutfak

Bitki çayları nasıl demlenmeli?

Bitkilerdeki biyoaktif etkili maddelerin bir kısmı sıcak veya kaynar suya çabuk geçer, bazıları ise soğuk suda daha kolay çözünür. Doğal olarak da demleme yöntemi bitkiye göre değişir.

Yeniçağ

Şifalı diye aldığı Kardeş Kanı bitkisi hayatına mal oluyordu

Ejder kanı ve 7 Kardeş kanı olarak bilinen Türkiye'de Kardeş Kanı diye pazarlanan bitkinin yerine deniz mercanı satıldığı ve onun da hayati tehlike içerdiği ortaya çıktı.

Astroloji

Haziran Ayı burç yorumları ve şifalı nesneleri: 2021

Şifalı Taşlar Uzmanı, Karma & Spritüel Astrolog Havvanur İncekara ve Dr. Bach Blumen Terapisti ve Astrolog Jai Radha Aysel Gülcem Haziran ayı astroloji verilerini yorumladı

Astroloji

Mayıs Ayı burç yorumları ve şifalı nesneleri: 2021

Mayıs ayı astroloji verilerini Şifalı Taşlar Uzmanı, Karma & Spritüel Astrolog Havvanur İncekara ve Dr. Bach Blumen Terapisti ve Astrolog Jai Radha Aysel Gülcem yorumladı.

Sağlık

Zencefil ve zerdeçal ameliyat öncesi zararlı

Kanı çok fazla sulandırmaları nedeniyle, özellikle zencefil ve zerdeçalin ameliyatlar öncesi dönemde mutlaka durdurulması gerektiğinin altını çiziyor.

Güncel

Meclis şifalı bitkileri araştıracak

Tıbbi bitkilerin tarihi, insanlık tarihi kadar eski.

Ekonomi

TESK: Bırakın aktarlığı aktarlar yapsın

Şifsalı bitki ticaretindeki tartışmalara TESK de katıldı. TESK, birçok bitkisel ürünün aktarlarda satışının yasaklanarak belirli noktalarda satılması yönünde firmaların baskısına tepki gösterdi.

Ekonomi

Şifalı bitkiler pazarında milyar dolarlık rant kavgası

Türkiye’de yaklaşık 1 milyar dolarlık pazara sahip şifalı bitkiler ve baharatlar pazarı, eczacı meslek kuruluşları ve ilaç firmaları nedeniyle zor süreçten geçiyor.